fbpx
Close

Mark Lajal: vaimne kindlus ja hea tõrjemäng tõid turniirivõidu

Mark Lajal (vasakul) ja tema finaalivastane Dominik Palan autasustamisel. Taustal on ka näha, et mängiti Stefanos Tsitsipase nimelisel väljakul. / Foto: erakogu

Mark Lajal, kes võitis täna Heraklionis karjääri esimese ITF-i profiturniiri, andis ka lühiusutluse Tennisnetile.

“Ma ei olnud elu parimas vormis, aga olin kogu selle turniiri vältel vaimselt väga kindel,” märkis Lajal. “Kogu turniiri ka tõrjusin väga hästi, mis tõi mulle palju edu. Suutsin leids kõikide vastaste vastu õige mänguplaani ja selle ka teostada, midagi väga erilist ma sel nädalal ei teinudki.”

Lajal lisas, et kõige raskemalt tuli võit esimeses ringis Shay Bar Menahemi (Iisrael) vastu, kus eestlane ka teise seti kaotas. “Esimene mäng oli rabe, aga suutsin ikkagi võita, mis andis palju enesekindlust. Sealt edasi tundsin end väljakul paremini. Taseme poolest olid kõige ohtlikumad kaks viimaste vastast. Poolfinaalis kohtusin ameeriklasega, kes alles äsja hakkas pärast ülikoolist tulekut ITF-i turniire mängima. Finaalivastase eeskäsi oli väga hea, aga ma tegin ise suhteliselt hea mängu, eriti tõrjel. Kuid füüsiliselt oli kõige raskem mängida hoopis veerandfinaalis Hongkongi mehe vastu, sest ta oli nagu sein. Pidin mängima pikki punkte, mis vahel kestsid 30 lööki,” kirjeldas Lajal oma mänge Heraklionis. “Olen nädalaga väga rahul, aga see on alles algus. Järgmisel nädalal tuleb uueks turniiriks keskenduda.”

Lajalil on plaan jääda veel üheks nädalaks Heraklioni, kus mängitakse kõvakattel, ja seejärel juba liivaväljakutele üle minna. “Juunis plaanin Prantsusmaal mängida kolm 25-tuhandelist turniiri ja pärast seda tulen mängima Eesti meistrivõistlusi,” lisas Lajal.

scroll to top