Mark Lajal tuli raskest seisust välja ja jõudis Monastiris poolfinaali

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal (5) võitis Monsatiri ITF-i M15 turniiri veerandfinaalis Robin Bertrandi (Prantsusmaa, 4) ligi kolm tundi kestnud mängus 6:7, 6:4, 6:4.

Tegemist oli eakaaslaste (mõlemad 19) kohtumisega, kuid noorteklassis ei olnud Bertrand (parim edetabelikoht 59.) nii edukas kui Lajal. Tänases mängus oli esimese seti võitmisele lähemal Lajal, aga ta kaotas dramaatiliselt, kuid tuli otsustavas setis välja hoopis raskemast seisust 0:4.

Esimeses setis oli nii murdeid kui murdepalle suhteliselt vähe. Prantslane murdis Lajali servi seisuks 3:2, aga Lajal vastas kohe samaga. Lisaks oli Lajalil üks murdepall nii neljandas kui ka 12. geimis, kus ta seisul 6:5 teenis sellega ka settpalli. Bertrand siiski viigistas ja järgnes pikale veninud tie-break, kus Lajalil oli rohkem võimalusi. Eestlasel oli esimene settpall vastase servil seisul 6:4, aga seejärel oma servil seisudel 6:5 ja 8:7, uuesti vastase servil 9:8 ja oma servil 10:9. Aga nii head šansid jäid realiseerimata ja Bertrand, kes seisul 11:10 sai alles teise settpalli, võitis ikkagi tie-break’i.

Aga Lajal ei lasknud pead norgu ja teises setis tegi kaks murret Bertrandi ühe vastu. Kuid otsustavas setis läks prantslane 4:0 ette ja tal oli sel seisul ka oma serv kasutada. Kuid Lajal võitis vastase pallingu kindlalt ja siis veel kolm geimi, kus ta kogu aeg juhtis. Kuid seisul 4:4 mängiti sisuliselt otsustav geim. Bertrand juhtis oma servil 40:0, aga ikka ei võitnud geimi! Lajal murdis ja lõpuks tegi “kinnise muna”.

Lajal võitis ässad 6:2, aga tegi tunduvalt rohkem topeltvigu (3:8). Tõsi, neist topeltvigadest 5 tegi ta esimeses setis, seega parandas Eesti esireket oma servi. Esimeselt servilt võitis Lajal 66% punktidest, aga vastane ainult 56%. Paremini realiseeris Lajal ka murdepalle – temal 11st 6, Bertrandil 10st 4.

Poolfinaalis kohtub Lajal teist turniiri järjest hiinlase Rigele Te’ga (ATP 646.), kes on asetatud seitsmendana. Eelmisel Monastiri turniiril võitis Lajal teda 6:4, 6:7, 6:3.

Me ei ole ka seni märkinud, et Monastiris mängitakse kõvakattel, mis võib-olla rohkem põhjendab Lajali otsust mitte osaleda eelmisel nädalal Pärnus. Ilmselt sobib Eesti esireketile kiire põrge paremini.