Kiira Paškov ja Andreas Kuum tegid kuldse duubli

Kahekordne tšempion Kiira Paškov. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kuni 12-aastaste Eesti noorte meistrivõistlustel Kadriorus tegid kuldselt särava duubli Kiira Paškov (Tondiraba TK) ja Andreas Kuum (Tallink City SK), kes võitsid esikoha nii üksik-, kui paarismängus.

Kiira Paškov tõestas taas oma veenvat üleolekut Eesti kuni 12-aastaste tüdrukute konkurentsis, loovutades vastastele viies matšis kokku ainult 10 geimi. Poolfinaalis võitis ta Elizaveta Anikinat (Top One) 6:1, 6:2. Samas tuleb märkida, et Anikina on kõigest 10-aastane ning pronksmedal ENMV-l igati tubli tulemus. Teisest poolfinaalist tuli Paškovile finaalivastaseks Jelizaveta Brjakina (-), kes oli parem Elizabeth Averjanovist 6:2, 6:3. Veerandfinaalis sai Brjakina ülinapilt jagu teist paigutust omanud Nora Olivia Adamsonist (FVTA) 4:6, 7:5, 7:6 (3). Finaali tulemus oli 6:1, 6:1.

Lohutusturniiri võidu viis Rakverre Kätriin Kiik (Maare Sport).

Paarismänguturniiri finaal läks kolme setti. Hästi kokkumänginud esimesena asetatud Nadežda Morozova (USTA)/Kiira Paškov kaotasid küll avaseti Adamsoni/Brjakina vastu 3:6, kuid võtsid seejärel mänguohjad enda kätte ning võitsid järgmise seti 6:1 ja otsustava kiire lõppmängu 10:3.

Andreas Kuum ja Otto Herman Pikk pärast finaali. / Foto: Art Kuum

U12 poiste turniiri tase oli ühtlasem. Esimest paigutust omanud Andreas Kuum kohtas tõsist vastupanu juba veerandfinaalis, kui sai Hans Henrik Leesikust (6., MK Tenniseklubi) jagu 7:5, 6:3, poolfinaalis oli Kuum üle oma paarismängupartnerist Oliver Aabreldaalist (3., FVTA) 6:0, 6:2.

Teisest tabelipoolest jõudis finaali Laagri TK noormängija Otto Herman Pikk (5.), kes nelja parema seas alistas Kristjan Ilvese (7., MK Tenniseklubi) kolmes setis 6:2, 0:6, 6:3.

Finaalkohtumise esimene sett oli tõeline põnevuslahing, kus Kuum juhtis 5:3, aga seisul 6:5 jäi Laagri TK poisil kasutamata settpall, Kuum võitis avaseti 7:6 (5), teise juba 6:1 ning ühes sellega ka Eesti noorte meistritiitli.

Poiste lohutusturniirivõit rändas Gregor Tillissoniga (MK Tenniseklubi) Tartusse.

Paarismängu turniiri finaalis olid Aabreldaal/Kuum 6:4, 6:0 paremad MK Tenniseklubi duost Lennart Kokk/Leesik.

Juba täna alustavad tugevamad U12 vanuseklassi mängijad Eesti noorte meistrivõistlusi U14 vanuseklassis. Paškov, kes omab koguni kõrget teist asetust, kohtub eakaaslase Elizabeth Averjanoviga ning Andreas Kuum läheb vastamisi viienda paigutusega Nikita Smirnoviga (MK Tenniseklubi).