Mark Lajal sai favoriidi käest napilt lüüa

– Heraklioni sadam / Foto: Pixabay

Mark Lajal mängis tublilt Heraklioni turnirii veerandfinaalis teisena asetatud Peter Fajtaga (Ungari), kuid kahes setis viimase servigeimi kaotus sai saatuslikuks.

Lajal võitis selles mängus kaks punkti rohkem (98:96), aga kaotas kohtumise 4:6, 6:2, 4:6. Eriti kahju oli esimesest setist, kus Lajalil oli kolmes erinevas geimis kokku neli murdepalli, aga need jäid realiseerimata. Seisul 4:5 ei paistnud mingit ohtu, sest Lajal juhtis oma servil 40:0, aga ootamatult kaotas ta nüüd viis punkti järjest.

Teises setis läks Lajal kohe kahe murdega ette 3:0 ja kuigi ühe sai Fajta tagasi, murdis Lajal uuesti ja võitis kindlalt. Otsustavat setti alustas murdega ungarlane, aga Lajal viigistas kiiresti 2:2. Nii jõuti taas seisuni 4:5. Seekord Lajal nii kergelt oma servigeimi ära ei andnud, ta päästis koguni neli matšpalli, aga viienda Fajta võitis ja sellega ka mängu. Lajal on näidanud, et edetabelis 500-600 koha piirimail meestega mängib ta võrdselt, sest ka Pärnus kaotas ta soomlasele Patrik Niklas-Salminenile ülinapilt, aga paraku võitu pole ta neilt kätte saanud.

Lajal sai esimest servi sisse 72%, mis oli parem kui neljapäevases võidumängus, aga punkte võitis ta esimeselt pallingult 70% (neljapäeval 100%!), mis oli täpselt võrdne vastase sama näitajaga. Kõige halvem oli aga võib-olla see, et Lajal tegi 9 topeltviga.