fbpx
Close

Mark Lajal sai esimese võidu 25-tuhandelisel turniiril

– Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Profikarjääri jooksul esmakordselt teenis Eesti meeste esireket Mark Lajal võidu ITF-i M25 turniiril, mis algas eile Grasse’is, üsna lähedal eestlase nö kodusele treeningubaasile Patrick Mouratoglou akadeemiale.

Lajal on varem mänginud Cancunis 25-tuhandelisel turniiril, aga ta ei saanud tookord kvalifikatsioonist edasi. Nüüd oli Lajali edetabelikoht (670.) juba piisav kohe põhiturniirile pääsuks. Loos oli eestlasele soodne, ta alistas kvalifikatsiooni läbinud Vivien Versier’ (Prantsusmaa, ATP 1642.) 6:3, 6:4. Esimeses setis oli murdeid palju, aga Lajal kaotusseisu ei sattunud. Kaks korda võttis vastane murde tagasi, aga kolmandat enam mitte. Teine sett oli juba tüüpilisem meeste tennisele, sest Lajalile piisas ühest murdest, vastasel ei olnudki selles setis murdepalli.

Lajal lõi esimest servi väga hea protsendiga (79), kuid ta võitis edukalt punkte nii esimeselt (69%) kui ka teiselt (73%) servilt, seega ei olnud tal erilist vahet, kas esimene serv õnnestus või mitte. Ässa Lajal ei löönud, aga mängiti liivaväljakul, kus ässad polegi nii sagedased.

Praegu ei ole Lajali teise ringi vastane veel teada, aga ta võib kokku minna maailma 295. reketi Aleksei Vatutiniga, kes on pärit Venemaalt, kuid praegu võistleb neutraalse mängijana. Vatutini vastane on ATP 937. reket Constantin Bittoun Kouzmine (Prantsusmaa), kellel on samuti osaliselt vene päritolu.

Paarismängus Lajal kaasa ei tee.

scroll to top