fbpx
Close

Poiste GP16 võitis Rasmus Stalmeister

– Rasmus Stalmeister / Foto: Erakogu

Haapsalus teisipäeval lõppenud poiste GP16-l saavutas esikoha Rasmus Stalmeister. Paarismängus jäi pool esikohast ka Haapsallu, sest turniirivõidu said Kaspar Lusti ning Haapsalu oma poiss Patrik Rainer Kaljula.

Üksikmänguturniirilt puudusid küll paljud 2006. aastal sündinud poisid, kes sooritasid hoolsalt põhikooli riigieksamit, kuid aasta noorematest olid paremad mängijad kohal. Stalmeister sai avaringis jagu Kaljulast 6:3, 6:1 ja oli teises ringis vaba, sest turniirist loobusid tervislikel põhjustel nii Kevin Kristjan Uba, kui ka Karl Oskar Laan.

Poolfinaalis läks Stalmeister kokku veerandfinaalis Saaremaa noormehe Ron Torni kindlalt 6:2, 6:1 üle mänginud Luukas Raudkiviga.

Mõlemapoolsete rohkete eksimustega palistatud kohtumises otsustas matši saatuse Stalmeisteri parem närv ja kannatlikkus ning 6:2, 0:6, 6:2 võit kulus talle.

Teises poolfinaalis pidasid märksa kiiretempolisema kohtumise Lusti ja esimesena asetatud Samuel Mandelkorn. Rõõmsalt, näiliselt pingevabas õhkkonnas ja vastastikuse lugupidamise taktis kulgenud matšist väljus võitjana Mandelkorn 6:4, 7:5.

Teisipäevases finaalis oli tasavägine ainult esimene sett, mille Stalmeister kallutas enda kasuks 7:5, teine sett oli ühesuunaline liiklus – 6:0 ja turniirivõit Tallink City SK mängijale Stalmeisterile.

Lohutusturniiril võidutses Kaljula, kes ei loovutanud geimigi, tõsi, tal piisas lohutuse võiduks ka ühest mängust.

Teises tugevusgrupis näitas kvaliteetset mängu Aare Alver, kes asetamata mängijana alistas teises ringis esimese asetuse Hans Thomas Teivi 3:6, 6:4, 6:3 ning poolfinaalis samuti  kolmes setis Edward Mihkel Olli 7:6 (3), 4:6, 6:3. Esikoha jättis aga kodulinna Haapsallu Keven Ungert, kes finaalis oli Alverist parem 6:4, 6:3. Poolfinaalis sai Ungert jagu Trevor Marten Läänest 2:6, 6:1, 6:4. 

Võiks julgelt öelda, et teise tugevusgrupi tugevamad oleks vabalt võinud mängida ka esimeses grupis.

II tugevusgrupi lohutuse parim oli Hans Thomas Teiv, kes oli napilt parem haapsallasest Egert Travest  9:7. Paarismänguturniiri finaalis alistasid Lusti/Kaljula Mandelkorn/Torni 6:4, 6:3. Poolfinaali jõudsid Oliver Parik/Luukas Raudkivi ja Edward Mihkel Oll/Gregor Trave.

scroll to top