fbpx
Close

Elena Malõgina alistas Prantsusmaa tulevikulootuse (täiendatud)

– Elena Malõgina / Foto: ETL/Igor Pissarev

Elena Malõgina (WTA 423.) alustas hästi Denaini (Prantsusmaa) ITF-i W25 turniiri, kui võitis avaringis kohaliku tulevikulootuse, 18-aastase Oceane Babeli 4:6, 6:3, 6:4.

Babel (WTA 505.) on küll edetabelis Malõginast taga, aga selles vanuses mängitakse ilmselt paremini kui ranking näitab. Veel mullu oli Babel maailma juunioride kuues reket ja võitis ka ühe A-kategooria noorteturniiri.

Esimeses setis jäi Malõgina murdega taha, kuid suutis viigistada 4:4. Seejärel loovutas aga Eesti kolmas reket teistkordselt oma servi ja kaotas seti. Teises setis oli naiste liivaväljaku mängu kohta haruldane, et otsustas vaid üks servimurre, mille tegi Malõgina seisul 4:3. Järgmises geimis jäi ta taha 15:40, kuid päästis kaks murdepalli ja võitis seti. Otsustavas setis oli murdeid kõige rohkem – seisuks 3:3 oli kumbki võitnud vastase kaks servigeimi. Seejärel tegi Malõgina kolmanda murde, läks 5:3 ette ja hoidis ka seisul 5:4 servi, mis tõi võidu.

Mõlemal mängijal oli väga hea esimese servi õnnestumisprotsent (Malõginal koguni 81 ja Babelil 73), aga esimeselt servilt palju punkte ei võidetud – Malõgina 57 ja Babel 52%. Üllataval kombel võitsid mõlemad teiselt servilt rohkem punkte (Babel 64 ja Malõgina 59%). Paremini suutis aga Malõgina realiseerida murdepalle – vastavalt 8st 5 ja 10st 4.

Teises ringis kohtub Eesti mängija Leyre Romero Gormaziga (Hispaania), kes asub edetabelis 376. kohal.

Malõgina tänane võit oli ka omalaadne revanš, sest teisipäeval oli ta koos Sofia Nami Samavatiga (Taani) kaotanud paarismängu avaringis Babelile ja Lucie Nguyen Tanile (Prantsusmaa) 6:7, 6:0, 9:11. Ehkki Malõgina/Samavati võitsid märksa rohkem geime, otsustasid mängu kaks tie-break’i. Matši tie-break’is tuli Eesti-Taani paar välja 2:5 kaotusseisust ja jõudis esimesena matšpallini seisul 9:8, kuid nad kaotasid siis kolm punkti järjest.

Kahjuks ei suutnud Kristjan Tamm Mark Lajali ja Malõgina tulemust korrata ning langes Monastiti M15 turniril välja 7:6, 4:6, 5:7 kaotusega Sheng Tangile (Hiina, ATP 1747.). Avasetis andis Tamm seisul 5:4 servima asudes murde tagasi, kuid õnneks oli tie-break’is parem 7:5. Teises setis piisas hiinlasele ühest murdest, aga otsustavas setis oli Tamm kaks korda murdega ees, aga vastane viigistas seisuks 4:4 ja tegi otsustava murde seisul 5:5. Tamm lõi koguni 16 ässa ja võitis esimeselt pallingult 74% punktidest (vastane 65%), kuid eestlane sai märksa vähem punkte teiselt servilt (vastavalt 45 ja 61%).

scroll to top