Mark Lajal saavutas kolmanda turniirivõidu hiilgava finaaliga

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal (5) alistas Monastiri ITF-i M25 turniiri finaalis maailma 313. reketi Bu Yunchaokete (Hiina) 6:4, 6:1 ja võitis oma kolmanda ITF-i, kuid esimest korda M25 taseme turniiri.

Alates esimese seti keskpaigast kuulus mäng täielikult Lajalile, ta võitis viimasest 12st geimist 10, mis tähendas nelja servimurret. Lajal jäi ise murdega taha 2:3, kuid just sellest tema tõus algaski. Ta vastas kohe murdega seisuks 3:3 ja võitis uuesti vastase pallingu seisul 5:4, mis tähendas ka seti võitu. Eriti võimas oli Lajalil teise seti algus, kui ta kolme geimi jooksul loovutas vaid ühe punkti hiinlase servil, oma pallingud võitis nulliga. Lõpuks kaotas Yunchaokete seisul 1:4 veel oma servi 40:15 eduseisust, mis veelgi ilmestas Lajali kindlust tänases finaalis.

Lajali servi näitajad (1 äss, esimese servi õnnestumisprotsent 57) ei olnud nii head kui eelmistes mängudes, aga kui väljakumäng on suurepärane, ei pea serv alati nii hästi õnnestumagi. Lajal võitis ikkagi esimeselt servilt 83 ja teiselt 55% punktidest, samal ajal vastane vaid 50 ja 52%. Yunchaokete sai oma servil napilt üle poole punktidest (51st 26).

M25 turniirivõit tähendab sama arvu ka ATP punktides ehk +25 Lajalile. Kuigi uus edetabelikoht sõltub ka lähimate rivaalide tulemustest, võib siiski arvutada, et Lajal kerkib ülejärgmise nädala alguses (ITF-i turniiride punktid lisatakse nädal hiljem) kuhugi 410. koha lähistele, mis on kindlalt ka tema parim edetabelikoht.