fbpx
Close

Reinvald ja Strasch tegid Aizkraukles hea turniiri

Georg Strasch. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Lõppenud nädalal toimus Eesti noortele tennisistidele tuttavas Läti linnakeses Aizkraukles ITFi juunioride 3. kategooria turniir. Vägeva etteaste tegi nooruke Kätriin Reinvald, hea turniiri sai kirja ka Georg Strasch – mõlemad Eesti noormängijad alustasid kvalifikatsioonist ning jõudsid veerandfinaali.

Noormeeste turniiril alistas Strasch kvalifikatsioonis kõigepealt lätlase Eduards Karpovsi 6:0, 6:2, seejärel ka kvalifikatsiooni esimese paigutuse, türklase Haydar Cem Gokipinari 6:2, 6:2. Ta oli ühtlasi Eesti seitsmest mängijast ainus, kes end põhitabelisse mängis.

Põhiturniirile kvalifitseerusid ka Markus Mölder (edetabelikohaga) ja Denis Maijorov (wild card). Kui Mölder sai kirja võidu ja langes teises ringis, siis Maijorov pidi tunnistama rumeenlase (6.asetus) 6:2, 6:3 paremust kohe avavoorus.

Straschi vastane avaringis polnud mingi pehme poiss – kolmandana asetatud britt Victor Frydrich, kes ITFi juuniroride edetabelis paikneb 265. kohal. Strasch (ITF jun 1181.) ei lasknud end vastase edetabelikohast heidutada ning pani briti paika tulemusega 6:2, 6:2. Teises ringis tuli meie noormehe vastaseks kõva lätlane Daniels Tens. Strasch oli pingelises matšis parem 6:4, 6:7 (7), 6:3. Veerandfinaalis kohtus Strasch kuuenda paigutusega norralase Nicolai Budkov Kjaeriga ning pidi tunnistama fjordidemaa tennisemängija 6:3, 6:4 paremust. Kjaer jõudis lõpuks finaali, kus kaotas tšehh Filip Hanzelinile 1:6, 4:6.

Paarismänguturniiril sai Markus Mölder koos Suurbritannia mängija Henry Jeffersoniga jagu Eesti paarist Maijorov/Strasch 6:3, 6:1, kuid kaheksa parema seas tuli tunnistada hiljem turniiri võitnud Norra/Saksamaa duo Kjaer/Lasse Poertner 6:7 (1), 4:6 paremust.

Tütarlaste turniiril oli reket tuline alles 14-aastasel Kätriin Reinvaldil. Kvalififaktsioonis alistas ta kõigepealt Läti esindaja Sofia Zarina 6:4, 1:6, 10:2 ning seejärel ka Lisette Aljasest jagu saanud läti tütarlapse Laura Ozola 6:2, 6:4. Kaheksast kvalifikatsioonis mänginud Eesti neiust pääses edasi veel Victoria Maria Mändma, kes otsustavas kohtumises oli napilt parem Anna Maria Tottrupist 1:6, 6:2, 10:6.

Põhitabelis loositi Reinvaldi vastaseks esimese paigutusega Marelie Raath. 16-aastane Suurbritannia tennisist jõudis oktoobri lõpus J3 turniiril Lõuna-Aafrikas finaali. Lätis tuli Raathil aga kohe avaringis vastu võtta valus kaotus kaks aastat nooremalt Eesti tüdrukult 6:2, 2:6, 3:6. Teise ringi jõudsid ka Laura Rahnel, Grete Gull ja Andrea Roots, kes sai just teises voorus napi kaotuse hiljem finaali jõudnud Soome tüdrukult Stella Remanderilt 5:7, 4:6. Veerandfinaali pääses seega ainult Reinvald, kes alistas Türgi mängija Irem Kurti 6:3, 6:2. Kaheksa parema seas tuli Reinvaldil alla vanduda poolatarile Oliwia Orlinskale 3:6, 4:6.

Paarismängus näitasid taas head head klappi Gull/Rahnel. Neljandana tabelisse asetatud Eesti piigad said jagu Läti/Ukraina paarist Polina Korolova/Antonina Suškova 6:3, 6:4 ja seejärel kindlalt ka Läti/Moldova duetist Daniela Darta Feldmane/Eva Zabolotnaia 6:2, 6:1. Poolfinaalis tuli pingelises matšis alla vanduda Tšehhi paarile Isabella Temenugov/Viktorie Zidelova 4:6, 3:6.

Juba täna algab Aizkraukles järgmine ITFi juunioride 3. kategooria turniir. Kvalifikatsioonist pääsesid edasi samad Eesti mängijad, kes eelmiselgi nädalal: Strasch, Reinvald ja Mändma. Põhiturniiril alustavad lisaks eelnimetatutele veel Mölder, Maijorov ning Rahnel, Roots ja Gull ehk täpselt sama koosseis, mis eelmiselgi turniiril.

scroll to top