Mark Lajal jõudis teist korda M25 turniiri finaali

– Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Mark Lajal (5) jõudis karjääri jooksul teist korda ITF-i M25 turniiri finaali, esimest korda oli ta nii kaugele jõudnud tänavu septembri algul Prantsusmaal, aga tookord finaalis kaotas.

Vahepeal proovis Lajal võimeid Challenger-turniiridel, kus ta sai häid võite, aga kokkuvõttes kõrget kohta mitte. Nüüd naasis Eesti esireket M25 tasemele ja edukalt, sest juba finaalipääs ja poolfinaalis maailma 281. reketi Aziz Dougazi (Tuneesia, 2) alistamine on väga hea tulemus.

Lajal võitis Dougazi 6:3, 6:4 ning taas (kolmandat mängu järjest!) ei kaotanud ühtki servigeimi. Mõlemas setis murdis Lajal tuneeslase servi kohe esimesel võimalusel – avasetis seisul 1:0 ja teises setis esimeses geimis. Esimeses setis tuli Lajalil edu hoidmiseks päästa kolm murdepalli, aga teises setis polnud Dougazil isegi selliseid šansse. Lajal ei löönud küll täna ühtki ässa (eilses veerandfinaalis 7), kuid aitas ka heast esimese servi protsendist (74) ja esimeselt servilt võidetud punktidest (67%). Lisaks oli Lajal teist päeva järjest hea teisel servil, võites sellega 17st punktist 13 (76%).

Finaalis kohtub Lajal Bu Yunchaokete’ga (Hiina, 3), kes võitis tänases poolfinaalis esimesena asetatud tuneeslase Skander Mansouri. Yunchaokete on Lajalist vaid aasta vanem (20) ja võitnud 2022. aastal koguni kuus ITF-i turniiri, neist viis M15 ja ühe Tbilisis M25 tasemel. Lajalil on vastu panna kaks M15 turniirivõitu ja M25 finaal. Maailma edetabelis asub hiinlane 313. kohal.