fbpx
Close

Mark Lajal piirdus US Openi noorteturniiril kaheksandikfinaaliga

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Mark Lajal (9), kes pääses US Openi noorteturniiril otse teise ringi, sai New Yorgis ühe võidu ja ühe kaotuse ning langes välja kaheksandikfinaalis.

Teisipäeval võitis Lajal maailma juunioride edetabeli 277. reketi Alexander Razeghi (USA) 6:2, 4:6, 6:3. Lajali statistika oli selles mängus väga hea, ta tegi 31 äralöögi kõrval 23 lihtviga. Esimest servi lõi ta sisse 67% ja ka võitis esimeselt pallingult 67% punktidest. Lajalil oli koguni 18 murdepalli, millest ta võitis 6, vastane 8st 4. Kõige murreterohkem oli teine sett, kus Razeghi suutis võita kolm ja Lajal kaks vastase servigeimi. Ülejäänud settides oli Lajal oma pallingul kindlam.

Kuid kolmapäeval peetud kolmanda ringi ehk kaheksandikfinaali mängus kaotas Lajal üsna kindlalt Victor Lilovile (USA, 6) 2:6, 2:6. Lilov oli kaks kuud tagasi mänginud Wimbledoni noorteturniiri finaalis ja nüüd oli tal koduväljaku eelis, aga samas tasub mainida, et maikuisel Ricany 1. kategooria turniiril, mille Lajal võitis, alistas ta Lilovi 3. ringis 6:3, 6:3. Lajal oli US Openil Lilovi nvastu hädas serviga, ta tegi koguni 9 topeltviga ega löönud ühtki ässa. Lajali esimese servi õnnestumisprotsent oli 58, aga sellel eriti tähtsust polnudki, sest ta võitis esimeselt pallingult ainult 43% punktidest. Teisel pallingul oli ta mänguliselt isegi edukam, sest Lajal võitis 20st punktist 8, aga topeltvead maha arvestades 11st 8. Ning mis kõige hullem – Lajal tegi ainult 4 äralööki ja 32 lihtviga. Ka vastasel polnud need näitajad head – 9 äralööki ja 20 lihtviga.

Lajal, kes eelmisel nädalal tõusis Eesti noormeestest läbi aegade parimale kohale (13.) maailma juunioride edetabelis, on 2021. aastal suurepäraselt mänginud 1. kategooria turniire (kolm esikohta), aga paraku ei ole suutnud sama taset näidata slämmiturniiridel, kus tema parim tulemus jääb nüüd Jaak Põldma ja Kenneth Raisma (mõlemal veerandfinaal) omale alla.

scroll to top