Emma Raducanu tegi US Openil ajalugu

Emma Raducanu pärast võitu. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

18-aastane Emma Raducanu (Suurbritannia) on US Openil profiajastu esimene mängija, kes kvalifikatsioonist alustanuna on naiste üksikmängus jõudnud poolfinaali. Selle saavutusega sai ta New Yorgis hakkam kolmapäeva õhtul, kui alistas olümpiavõitja Belinda Bencici (Šveits, 11) 6:3, 6:4.

Tokyo olümpiast alates oli Bencic viimasest 14st mängust kaotanud vaid ühe, kui ta jäi Cincinnati veerandfinaalis alla kaasmaalanna Jil Teichmannile. Kuid tänases veerandfinaalis mängis Bencic kuidagi tuimalt. Esimeses setis ta juhtis 3:1, aga siis ei saanud enam geimigi. Teises setis oli Bencic ees 1:0, 40:15, aga kui murdepallid jäid realiseerimata, hakkas tagajoonelt jälle domineerima Raducanu. Kokku tegi noor Briti tennisist 23 ja Bencic 19 äralööki, lisaks jäi Bencic alla lihtvigadega (21 vs 12). Suur vahe selles osas tuli sisse juba servilt, sest Raducanu lõi 6 ässa ja tegi ühe topeltvea, Bencic vastavalt 2 ja 5.

Raducanu pole endiselt US Openil kaotanud ühtki setti, ehkki Bencicil õnnestus tema senistest vastastest teenida enim geime (7). Maailma edetabelis on Raducanu juba teinud 99-kohalise tõusu ja paikneb jooksvas rankingus 51. kohal. Kindel on ka see, et järgmisel nädalal saab Raducanust Briti naiste esireket. Kui Raducanu võidaks finaalis teist üllatajat Leylah Fernandezit, siis nad paikneksid järgmisel nädala maailma edetabelis vastavalt 23. ja 28. kohal ning tõuseksid muu hulgas ka Anett Kontaveidi ette.

Väljaku intervjuus ütles Raducanu, et tal läks kohanemiseks aega. “Bencici pall lendab väga kiirelt ja ta lõi mind positsioonist välja. Pidin harjuma ja tema mänguga kohanema. See oli minu jaoks väga raske mäng,” ütles Raducanu. Mitmel korral päästis Raducanu pallingul 0:30 kaotusseisu, seda ka kohtumise viimases geimis seisul 5:4. “Servi hoidmine oli väga tähtis. Püüdsin keskenduda sellele, mida suudan ise kontrollida. Esimene serv on üks neist löökidest,” ütles Raducanu, kes tänas ka publikut toetuse eest.