fbpx
Close

Mark Lajal: pean selgitama inimestele, et ma ei ole Denis Shapovalov

Mark Lajal koos finaalivastase Luka Mikrutiga pärast Ricany turniiri võitmist. / Foto: ITF

ITF-i kodulehekülg on Mark Lajali võidu puhul Ricany juunioride 1. kategooria turniiril kirjutanud Eesti noort esireketist põgusa artikli. Avaldame selle tõlgituna.

Tal võib olla veel päris pikk maa minna, kui ta jõuab võrdsele tasemele, aga sellegipoolest jätkuvad tõusva tähe Mark Lajali võrdlused Denis Shapovaloviga. Praegu on see sarnasus eelkõige välimuse põhjal, aga 17-aastase tennisisti võit Ricanys, mis oli tema teine J1 tiitel, on siiski märkimisväärne. “Mingil põhjusel paljud inimesed arvavad, et olen Denis Shapovalov,” ütles Lajal. “Nad tulevad mu juurde ja paluvad endaga pilti teha ja siis ma pean neile ütlema: vabandage, ma ei ole Denis.”

Finaalivõit horvaadi Luka Mikruti üle 6:4, 6:3 tähendas, et Lajal mängis kogu nädala settigi kaotamata ja mis veelgi tähtsam, murdis end juunioride TOP20 sekka. Eestlane on praegu karjääri parimal 15. kohal, sest tema triumfile Ricanys eelnes võit Svjatopetrivski J1 turniiril. “Olen rõõmus,” ütles Lajal. “Kolme aasta jooksul olen üritanud oma edetabelikohta parandada ja lõpuks jõudsin kõrge rankinguni. See annab mulle hea tunde, et tugev töö on end ära tasunud. Eestis ei ole praegu tippmängijaid, parimad on 500.-600. koha piirimail. Kuid meil on head juuniorid ja loodame, et lähitulevikus saab meie meeste tennis jälle tugevaks.”

Lajali üheks edu pandiks võib kindlasti lugeda võimalust treenida aprillikuus Mouratoglou akadeemias maailma esireketi Novak Djokoviciga. Lajal on saanud kasu ka harjutamisest Shapovalovi ja Daniil Medvedeviga. “Need on muidugi väga head kogemused, et saan tippmängijailt õppida. Minu jaoks oli see väga suur asi,” ütles Lajal, kes kuu aja pärast teeb debüüdi suure slämmi noorteturniiril. “Lisaks Djokovicile harjutasin ka Daniil Medvedeviga, kes on tõesti tore inimene. Mulle meeldis temaga harjutada ka põhjusel, et tema tehnika ja mängustiil on teistest erinev.”

scroll to top