Suurepärane servimäng viis Matteo Berrettini Madridi turniiri finaali

Matteo Berrettini võidurõõm. / Foto: AFP/Scanpix

Kui Miami Masters 1000 turniiril pääsesid finaali kaks meest väljaspoolt TOP20, siis järgmised kaks sama taseme ATP turniiri finaali on kujunenud siiski esikümne meeste siseasjaks. Madridis kohtuvad tiitlimängus Alexander Zverev (Saksamaa, 5) ja Matteo Berrettini (Itaalia, 8), kes edetabelis vastavalt 6. ja 10. kohal.

Berrettini esitas laupäeva hilisõhtuses poolfinaalis Casper Ruudi (Norra) vastu hiilgepartii oma servigeimides. Ta kaotas üldse kokku kaheksa punkti kümnes oma servigeimis. Berrettini ei löönud küll palju ässasid (5), aga tema esimese servi õnnrestumisprotsent oli 69 ja ta võitis esimeselt pallingult 91% punktidest. Ruudi vastavad näitajad olid 1, 53% ja 71%. Mitte küll kõigis geimides, aga kummaski setis vähemalt kahes geimis pani Berrettini Ruudi ka vastase pallingul surve alla. Murded õnnestusid esimeses setis seisul 4:4 ja teises setis seisul 3:3, kusjuures murdepalle kasutas itaallane hästi – 3st 2. Mõistagi võisite juba Berrettini servistatistikast järeldada, et Ruudil murdepalle polnudki. Kohtumise lõpptulemus 6:4, 6:4.

“Serv on minu relv, aga tänasel mängul suutsin ka tõrjel panna ta surve alla. Ruud ei ole kerge vastane, ta oli varem minu vastu võitnud liivaväljakul mõlemad mängud,” kommenteeris Berrettini, kelle võiduseeria pikenes nüüd üheksa mänguni. Maailma edetabelis on Berrettini olenemata finaali tulemusest ühe koha võrra tõusnud ja esmaspäeval saab temast ATP 9. reket.

Kahe finalisti omavahelistes mängudes juhib Zverev 2:1, saviliival on nad mõlemad kohtumised pidanud Rooma turniiril – 2018. aastal võitis Zverev 7:5, 6:2 ja 2019. aastal Berrettini 7:5, 7:5. Mõlemad mängud on peetud 2. ringis, sest Berrettini ei olnud sel ajal veel asetatud. Nüüd on muidugi tegemist kahe mehe omavahelise tähtsaima mänguga.