fbpx
Close

Mark Lajal langes Wimbledoni üksikmängus välja

– Mark Lajal / Foto: ETL

Mark Lajal (16. asetus) ei suutnud läbida Wimbledoni juunioride turniiril üksikmängu 2. ringi, kui kaotas Matthew William Donaldile (Tšehhi, ITF juuniorid 53.) 6:3, 1:6, 0:6.

Kahe viimase seti tulemus oli ootamatu, sest esimese seti oli Lajal lõpetanud 1:3 kaotusseisust viie geimivõiduga järjest. 14 äralööki ja 9 lihtviga oli kirjas Lajalil, aga halva üllatusena kõik pöördus alates teisest setist ning Lajal võitis juurde vaid ühe geimi teise seti seisul 0:3. Kahe viimase seti peale kokku tegi Lajal 12 äralööki ja 23 lihtviga. Kokku seega 26 äralööki ja 32 lihtviga, aga Tšehhi tennisistil 20 äralööki ja 11 lihtviga. Lajal oli selles mängus ründavam pool, mida lisaks äralöökide arvule tõestab ka võrku tungimine. Paraku võitis Lajal võrgus 43st punktist ainult 23, kui esimeses ringis oli ta võitnud 29st 23 ehk siis võrgumäng ei olnud täna piisavalt produktiivne. Vastane käs võrgus 21 korda, aga võitis neist punktidest 17.

Kuigi Lajali esimese servi protsent (68) oli korralik, suutis ta esimeselt pallingult võita ainult 53% punktidest, mida muruväljakul on selgelt vähe. Kolmandas setis võitis Lajal 12st esimese servi punktist ainult 3.

Lajalil on võimalus turniiril kaugemale jõuda paarismängus, kus ta koos Leo Borgiga (Rootsi, 4) tuleb veel täna õhtul väljakule. Muide, Borg kaotas üksikmängu teises ringis veel kindlamalt kui Lajal, jäädes 2:6, 1:6 alla Vojtech Petrile (Tšehhi).

scroll to top