fbpx
Close

Maria Lota Kaul domineeris finaalis ja tasuks kolmas meistrikuld

– Hõbemedali omanik Elena Malõgina, Eesti meister Maria Lota Kaul ja pronksmedali võitnud Sofiya Chekhlystova / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti meistrivõislutel saabus neljapäeval esimene finaalide päev. Esimestena tulid platsile naiste üksikmängu finalistid Elena Malõgina ja Maria Lota Kaul.

Vaatamata tugevale vihmale enne lõunat saadi platsid ilusti korda ja finaaliga alustati ainult pool tundi ettenähtud ajakavast hiljem. Võrreldes eelnevate päevadega ei olnud ilm väga palav, kuid seevastu tuulisem ning tänu eelnenud vihmale oli ka väljak veidi pehmem ja aeglasem.

Tiitlikaistja Elena Malõgina teekond finaali oli kulgenud oluliselt kergemini, ta ei olnud loovutanud ühtegi setti vastastele. 2015. ja 2016. aastal Eesti meistriks tulnud Maria Lota Kaulil seevastu tuli neljast mängust kolmes mängida kolme setti. Enne mängu võis kergeks favoriidiks pidada küll Malõginat, aga finaal näitas, et Kaul oli selleks paremini valmis.

Esimese seti algfaasis tegi Kaul kaks servimurret Malõgina ühe vastu ja tänu sellele asus juhtima 5:2. Ja kuigi Malõgina jõudis geimi kaugusele, jäi sellest väheks. Esimene sett 6:4 teenitult Kaulile. Ta oli agressiivsem ja dikteerivamaks pooleks, Malõgina eksis palju löögi pikkusega.

Teise seti algus sarnanes natuke esimese setiga, Kaul loovutas kohe oma servi ja Malõginal oli ka võimalus 3:0 juhtima minna, ent läks teisiti. Kaul võttis kontrolli mängu üle enda kätte ja kontrollis edaspidi mängu käiku. Teine sett lõpuks kindlamalt talle tulemusega 6:3. Sellega võitis Kaul oma karjääri kolmanda Eesti meistritiitli. Pronksmedalid riputati Sofiya Chekhlystova ja Anet Angelika Koskeli kaela.

– Maria Lota Kaul on nüüd kolmekordne Eesti meister / Foto: Igor Pissarev/ETL

Maria Lota Kaul Tennisnetile: “Mängu eel oli küll kõva närv sees, aga mulle meeldib mängida just tugevamate ja agressiivsemate mängijate vastu. Valisin ründava mängutaktika, püüdsin kõrget tempot kogu aeg üleval hoida ja see õnnestus mul. Peale vigastuspausi püüdsin veidi muuta oma mängustiili vähem agressiivsemaks, ent olen ikkagi naasnud sellise mängutaktika juurde, mida praktiseerisin aastaid tagasi. See sobib mulle rohkem.”

“Olen viimasel ajal palju ITF-i turniire kaasa mänginud ja see on kõvasti andnud juurde mängukindlust,” lisas nüüdseks juba kolmekordne Eesti meister Kaul.

scroll to top