fbpx
Close

Mark Lajal kohtub Wimbledoni kvalifikatsiooni avaringis maailma 128. reketiga

Mark Lajal Bergamos. / Foto: Bergamo Challengeri Facebook

Mark Lajal kohtub teisipäeval algaval Wimbledoni kvalifikatsiooniturniiri avaringis Francesco Passaroga (Itaalia, ATP 128.).

Passaro on valikturniiril 25ndana asetatud, aga oma profiililt on ta peamiselt liivaväljakute mängija. Seega võiks Lajalil olla päris häid lootusi, sest Eesti esireketile sobib pigem kiire põrkega väljak. Kuna ajakva veel välja kuulutatud pole, ei ole ka praegu teada, mida arvavad kellegi favoriidiseisusest kihlveokontorid.

Lajalile tuleb võidu korral teises ringis igal juhul vastu portugallane, sest omavahel kohtuvad Henrique Rocha (ATP 174.) ja James Faria (178.). Kolmanda ringi kõige tõenäolisem vastane on aga juba ohtlik – neljandana asetatud austraallane James Duckworth.

Passarost veel nii palju, et ta on 23-aastane, parim edetabelikoht oli itaallasel 108. mullu veebruaris. Ta on võitnud viis turniiri, nende seas kaks Challengeri, mõlemad kodumaal ja liivaväljakul – mullu Triestes (Challenger 100) ning tänavu Torinos (175). Vaid kuu aega tagasi peetud Torino Challengeril alistas Passaro kaks tugevat kaasmaalast, poolfinaalis Lorenzo Sonego ja finaalis Lorenzo Musetti, kes on praegu maailma edetabelis 30. Kuid ka Musetti on pigem kiire põrkega väljakute mees.

Samuti läbis Passaro Rooma Masters 1000 turniiril kvalifikatsiooni ja võitis põhiturniiril kaks mängu. Pärast Rooma ja Torino tulemusi kerkis vahepeal 240. kohale langenud mees edetabelis 134ndaks.

scroll to top