fbpx
Close

Loore Kull tuli noorte GP kahekordseks võitjaks

Kahekordne võitja Loore Kull (paremal) koos paarismängu partneri Katarina Brit Eskeniga. / Foto: Katrin Esken

Lõppeval nädalal peeti Tondiraba TK väljakutel U18 klassi GP-turniirid nii neidudele kui ka noormeestele. Neidude turniir algas ja lõppes päeva võrra varem (kolmapäevast reedeni) ning Loore Kull võitis nii üksik- kui ka paarismängu.

Teisena asetatud Kull ühtki setti ei kaotanud. Poolfinaalis alistas ta Adelija Danheli (3) 6:3, 6:1 ja finaalis Stefanija Variksoo 7:6, 6:4. Variksoo oli avaringis välja lülitanud esimesena asetatud Katarina Brit Eskeni 6:1, 6:3 ja poolfinaalis alistanud Maria Manethe Irdoja 6:3, 6:3. Lohutusturniiri võitis Ksenia Semjonova ja II grupi turniiri Doris Audova.

Esken siiski esikohata ei jäänud, sest paarismängus koos Kulliga võitsid nad finaalis Irdoja ja Simona Sepa 7:5, 7:6. Vahetult enne olid Irdoja/Sepp pikas poolfinaalis alistanud Hõbe Lee Heinlo/Aleksandra Maksimova 6:4, 6:7, 17:15, kuid Esken/Kull märksa kindlamalt Anna Skorodumova/Variksoo 6:3, 6:1.

Neljapäeval alanud noormeeste turniiril tegid kaasa ka külalised Lätist, kes olidki kõige tugevamad ja kohtusid finaalis – Arturs Zagars sai Aleksandrs Sotikovsilt loobumisvõidu. Loos ei soosinud esimesena asetatud Kevin-Kristjan Uba, kes kaotas avaringis Zagarsile 2:6, 3:6. Seega mõlemas üksikmängus langes kõrgeima asetusega tennisist kohe välja. Poolfinaalides võitis Zagars Indrek Herman Raudkivi (3) 6:1, 6:0 ja Sotikovs Rasmus Stalmeisteri (2) 6:4, 6:0. Lohutusturniiri võitis Uba ja II grupi turniiri Edward Mihkel Oll.

Paarismängus lätlased kaasa ei teinud ja finaalis võitsid esimesena asetatud Uba ja Patrik Rainer Kaljula Kaspar Lusti/Raudkivi (3) 6:2, 6:2. Pingelisemad olid hoopis poolfinaalid, kus Kaljula/Uba võitsid Hugo Narmonti ja Robin Lucas Sirk’i 2:6, 6:2, 10:4 ning Lusti/Raudkivi Arthur Reinfeldt/Stalmeisteri 6:4, 3:6, 10:2.

Kitsaskohana märkisid mitmed kohalviibijad, et kaheksa turniiri (nii neidudel kui noormeestel üksik- ja paarismäng, lohutusturniir ja II grupi turniir) neljal päeval neljale väljakule ei mahtunud. Turniirid saadi õigel päeval lõpuni, aga heidelda tuli pimeduseni ja alustada varahommikul. “Loore pidi viimasel päeval mängima üksiku finaali ja kolm paarismängu,” ütles võitja isa Tõnu Kull. “Aga kaebusi mul pole, lihtsalt nii läks, et ajakava ei mahtunud normaalselt ära. Võib-olla ainult esimesel päeval, kui vihma sadas, oleks võinud tüdrukute mängud kiiremini siseväljakutele üle viia.” Kull rõhutas, et Loore mängutaseme tõusul on suur osa vend Kristol (esiliiga turniiride võitja ja Eesti GP poolfinalist), kellega ta treenib lisaks harjutamisele oma treeneritega.

scroll to top