fbpx
Close

Mark Lajal kerkiski maailma 15. juunioriks

– Mark Lajal / Foto: ETL

Tennisneti varasem arvutus, et Mark Lajal kerkib ITF-i juunioride edetabelis “kuhugi 15. koha kanti”, osutus täiesti täpseks, sest kolmapäeval avaldatud rankingus Lajal ongi maailma 15. reket.

Kuna praeguse seisuga toimub Prantsusmaa lahtistel ka noorteturniir, peaks Lajal saama seal asetuse. Eesti juunioride esireket on turniiriks üles antud 30ndana, aga sel hetkel oligi edetabel teistsugune. Lõpuks pannakse asetus paika ikkagi noorte slämmiturniiri eelse nädala põhjal.

Lajalil on edetabelis 983,5 punkti, millest 600 on saavutatud kahe 1. kategooria turniiri võitmise eest – jaanuaris Ukrainas ja nüüd mai algul Tšehhis. Päris suure osa punkte annavad ka Lajali saavutused paarismängus, kus ta on samuti 1. kategooria turniiri võitja. Paarismängu punktid jagatakse neljaga ja liidetakse üksikmängu punktidele, noortel ei peeta eraldi kaht edetabelit.

Värsket maailma juunioride edetabelit saate näha siit. Kui seda pisut kommenteerida, siis üsna kindlalt on ees samuti 2003. aastal sündinud Holger Vitus Nodskov Rune (Taani) ja Shintaro Mochizuki (Jaapan), kes ainsatena on kogunud üle 2000 punkti. Eurooplaste arvestuses on Lajal seitsmes. Kõige rohkem (5) on TOP15 hulgas ameeriklasi.

scroll to top