Kaks asetamata mängijat jõudsid Madridi WTA turniiri poolfinaali

Anastassia Pavljutšenkova Madridis. / Foto: AFP/Scanpix

Maailma 41. reket Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) ja 62. reket Paula Badosa (Hispaania) on Madridi WTA 1000 turniiri suurimad üllatajad – mõlemad on jõudnud juba poolfinaali.

Pavljutšenkova alistas veerandfinaalis 7:6, 7:6 Karolina Muchova (Tšehhi), kes oli Madridis rambivalgusse sattunud tänu Naomi Osaka (Jaapan, 2) alistamisele. Ent 29-aastane venelanna mängib üle pika aja taas kõrgel tasemel. Ta on karjääri jooksul võitnud juba 12 WTA turnirii, ent viimati 2018. aasta Strasbourgis WTA 250 tasemel. Kuna tugevatel turniiridel ei ole Pavljutšenkova kuigivõrd hiilanud, polegi ta kunagi esikümnesse jõudnud (parim koht 13.). Venelanna seni viimane hea turniir oli 2020. aasta Australian Open, kus ta jõudis veerandfinaali.

Pavljutšenkova – Muchova mängu esimene murre toimus avaseti seisul 4:4, kui ette läks venelanna, aga Muchova vastas samaga ja nii otsustati sett tie-break’is, mida valitses Pavljutšenkova. Ta juhtis 3:1 ja 5:2 ning võitis 7:4. Teises setis oli Muchova juba ees kahe murdega 4:1 ja uuesti pärast viigiseisu 6:5. Aga servides seti võidule kaotas Muchova oma pallingu nii seisul 5:4 kui ka 6:5. Tie-break’is oli seekord Pavljutšenkova veel rohkem üle – 7:2. Statistikas olid olulised kaks näitajat, mis Pavljutšenkoval paremad: esimeselt servilt võidetud punktid 64% vs 52% ja murdepallid 4st 4 vs 11st 4.

Badosa sai jagu kaheksandana asetatud Belinda Bencicist (Šveits) 6:4, 7:5. Selles mängus nii palju murdeid polnud, mõlemas setis jäi Badosa nendega peale 2:1. Hispaanlanna lõi 5 ässa ja võitis esimese servi punktidest koguni 81%, mis on liivaväljakul naiste tennise kohta väga kõrge näitaja.

Maailma esireketi Ashleigh Barty (Austraalia) edasipääs ei ole enam selline sündmus, mida liialt rõhutada. Austraallannal on käsil seeria, kus ta on viimasest 16st mängust võitnud 15st, selle hulgas turniirivõidud Miamis ja Stuttgardis. Ainsa kaotuse on Barty tänavu kevadel saanud Charlestoni turniiri veerandfinaalis Badosalt, kellega ta kohtub ka Madridi poolfinaalis. Samal ajal on Barty saanud teiste esikümne mängijate vastu kuus võitu ja alistas tänases veerandfinaalis maailma 12. reketi Petra Kvitova (Tšehhi, 9) 6:1, 3:6, 6:3.

Viimane poolfinalist selgus Arina Sabalenka (Valgevene, 5) ja Elise Mertensi (Belgia, 13) kohtumisest. Tegemist on mängijatega, kes on koos võitnud kaks suure slämmi turniiri paarismängus: 2019. aasta US Openi ja tänavuse Australian Openi. Madridis nad ei mänginud koos paari, Sabalenka ei osalenud üldse, aga Mertens mängis Su-Wei Hsieh’ga (Taipei), kellega koos nad kaotasid 2. ringis Pavljutšenkovale ja Jelena Ostapenkole (Läti). Paraku oli viimane veerandfinaal ainsana ühepoolne, Mertensit häiris ka vigastus ja Sabalenka 6:1, 4:0 eduseisul belglanna loobus.