Mark Lajal mängib Tuneesias poolfinaalis

Mark Lajal Vilniuse Challengeril. / Foto: Vilnius Open Facebook

Mark Lajal (5) võitis Monastiri ITF-i M25 turniiri veerandfinaalis Christoph Negritu (Saksamaa, ATP 707.) 6:4, 7:5.

Teist mängu järjest ei loovutanud Lajal ühtki servigeimi, kuid seekord tuli Eesti esireketil selleks päästa koguni 11 murdepalli! Ise realiseeris Lajal 8st murdepallist 2. Eriti võimalusterohke oli teise seti algus, kus seisuni 4:4 oli vastasel viis ja Lajalil neli murdepalli, mis jäid kõik realiseerimata. Samuti tuli Lajalil kõvasti pingutada esimese seti viimases geimis, kus ta seisul 5:4 päästis kolm murdepalli, olles ise murdnud servi seisul 1:1. Teises setis tuli otsustav murre seisul 5:5.

Mis oli aga statistikas lausa haruldane – mõlemal mängijal olid täielikult samad numbrid esimese servi protsendi (68) kui ka esimeselt servilt võidetud punktides osas (73). Isegi punktide arv oli sama – mõlemad võitsid esimesel servil 55st punktist 40. Vahe tuli sisse teiselt servilt. Mõlemad mängisid teise servi punkte 26 korral, aga Lajal võitis neist 15 (58%) ja Negritu 9 (35%).

Koos Lajaliga pääsesid poolfinaali kolm kõrgema asetusega mängijat. Lajal kohtub neist teisena asetatud Aziz Dougaziga (Tuneesia, ATP 282.), kes sai veerandfinaalis kerge päeva kui vastane andis talle seisul 2:0 loobumisvõidu.

25-aastane Dougaz on omapärane mängija, kes põhiliselt võistleb kodumaal ning sealjuures pigem M15 turniiridel (seda ka põhjusel, et Monastiris toimub M25 turniire harva). Vöiks öelda, et M15 Monastiris on Dougazile juba mitmekordselt läbikäidud tee, sest ta on neid turniire võitnud kaheksa korda, sellest neli tänavu. Kokku on Dougazil 11 ITF-i turniirivõitu, aga alles tänavu oktoobri lõpus sai ta esmakordselt esikoha M25 turniiril Saint-Augustinis (Kanada). Sel aastal on Dougaz siiski tavalisest rohkem proovinud jõudu Challengeridel ja ATP 250 turniiride kvalifikatsioonis. Kahel Challengeril (mõlemad Kanadas) on ta jõudnud veerandfinaali.

Võrdluseks: Lajal on seni jõudnud kahel Challengeril teise ringi ja M25 turniiridel on tema parim tulemus finaali jõudmine septembri algul Prantsusmaal.