Mark Lajal jõudis Monastiris teist nädalat järjest finaali, kui alistas tuntud korvpalluri nimekaimu

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal (4) on nüüd Monastiris ITF-i M15 turniiridel võitnud üheksa mängu järjest. See seeria sisaldab eelmise nädala võitu ja käesoleva nädala finaalipääsu.

Lajal alistas poolfinaalis 6:3, 7:5 Matthew Dellavedova (Austraalia, ATP 808.), kes oli 2. ringis üllatuslikult välja lülitanud esimese asetusega Skander Mansouri (Tuneesia). Täpselt samanimeline (ka eesnimi) on Austraalia korvpallur, kes mänginud aastaid NBA-s, tulnud 2016. aastal Cleveland Cavaliersiga ka meistriks ja võitnud Austraalia koondisega mullu Tokyos olümpiapronksi. Aga muidugi ei ole korvpallur ala vahetanud, vaid lihtsalt nimed on langenud kokku.

Esimeses setis jäi Lajal taha 0:2, aga võitis siis viis geimi järjest. Eriti oluline oli neljas geim, mis kestis 16 punkti ja Dellavedoval oli seal kolm geimpalli ja Lajalil kolm murdepalli, millest ta viimase realiseeris. Nii tuli tabloole 2:2 viik ja sealt edasi valitses Lajal.

Teises setis hoidsid mõlemad seisuni 5:5 oma servi, kuigi austraallasel oli kaks murdepalli seisul 4:3. Aga 11. geimis murdis Lajal ise ja kindlustas võidu oma servi hoidmisega. Lajal servis suurepäraselt: 9 ässa, esimese servi protsent 73 ja esimeselt servilt võidetud 80% punktidest. Oma pallingu kaotas Eesti esireket vaid mängu esimeses geimis.

Eile kirjutasime ekslikult, et Lajali poolfinaali vastane on Rigele Te (Hiina, ATP 646.), kes on turniiril seitsmendana asetatud. Kuid Lajal ja Te ikkagi kohtuvad ja seda finaalis. Eelmisel turniriil võitis Lajal Hiina tennisisti poolfinaalis kolmes setis.