fbpx
Close

Seeman/Troost kaotasid finaalis napilt

– Siim Troost / Foto: Igor Pissarev/ETL

Helsingi ITF-i M15 turniiri paarismängu finaal peeti ära juba reede õhtul, ehkki samal päeval toimusid ka poolfinaalid. Johannes Seeman ja Siim Troost (4), kes olid poolfinaalis rassinud märksa kauem kui nende vastased Eero ja Iiro Vasa (Soome, 3), jäid finaalis alla.

Soome vendadepaari võidunumbriteks kirjutati 5:7, 6:4, 10:6. Seeman/Troost mängisid suurepäraselt esimese seti lõpus, kui nad seisult 3:5 võitsid neli geimi järjest. Aga see hoog ei jätkunud enam teise seti algul, kui soomlased läksid murdega ette 2:1 ja hoidsid seekord ühemurdelist edu. Tie-break’is läks Seeman/Troosti mäng viltu juba algusest peale. Nad jäid taha 0:3 ja siis koguni 3:8. Seejärel said nad oma servilt kaks ja vastase servilt ühe punkti, kuid ikka oli raske ja seisul 6:9 kaotasid Seeman/Troost servilt punkti.

Kaotusest on kahju eriti põhjusel, et punktidega võitsid eestlased 70:69 ja neil olid ka esimese servi näitajad statistiliselt paremad, välja arvatud ässad, mida soomlased lõid 4 ja eestlased mitte ühtki. Aga näiteks esimeselt servilt teenis Eesti paar 76 ja vastased 68% punktidest. Soomlaste edu võti peitus hoopis teises servis, kus nad said 31st punktist 18 (58%), aga kuna nad tegid 7 topeltviga, võitsid nad mängu läinud pallidest 24st 18 ehk 75%.

scroll to top