Mark Lajal jõudis Monastiris poolfinaali

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Neljandana asetatud Mark Lajal (ATp 631.) võitis Monastiri M15 turniiri veerandfinaalis viiendana asetatud prantslase Arthur Bouquier’ (698.) 4:6, 6:1, 6:2.

Esimeses setis ei õnnestunud Lajalil kordagi murda vastase servi, kuigi seisul 3:2 oli tal selleks võimalus (kaks murdepalli). Bouquier ise murdis Lajali servi seisul 4:4. Teises setis jäi Lajalil veel seisul 1:0 kasutamata 40:0 edu vastase servil, aga kuigi ta selle geimi kaotas, oli ta edaspidi vääramatu.

Lajali esimese servi õnnestumisprotsent oli täna koguni 78 ja ta võitis 83% esimese servi punktidest.

Lajal kohtub poolfinaalis seitsmendana asetatud hiinlase Rigele Te’ga, kes lülitas välja esimese asetusega Thomas Droguet’ (Prantsusmaa). Te on ATP edetabelis 706. kohal. Kuigi kaks prantslast said lüüa, jõudsid tabeli alumisest poolest nelja parema hulka ikkagi nende kaasmaalased. Prantslased on ka tavaliselt Monastiri turniiridel kõige arvukamalt esindatud – asub ju Tuneesia neile üsna lähedal.