fbpx
Close

Kaia Kanepi ületas raske seisu ja kuumuse ning pääses Washingtonis poolfinaali

Kaia Kanepi. / Foto: Imago images/Scanpix

Kuigi Eesti tennisesõbrad võisid rõõmustada, et Kaia Kanepi mängis seekord Washingtoni turniiril meie jaoks normaalsel kellaajal, aga meie tennisistile endale tähendas see enam kui 30-kraadist kuumust, samal ajal kui ta 2. ringi mängu sai pidada õhtupimeduses.

Juba oli ka Tennisnetil kartus, et tuleb kirjutada, kuidas kuumus murdis Kaia Kanepi ja sama pelgas Toomas Leius Inspira telekanali ülekandes. Aga olles Anna Kalinskaja (WTA 71.) vastu veerandfinaalis kaotusseisus 6:7, 0:3, leidis Kaia uuesti oma mängu ja mingil määral ka ehmatas vastast, kes samamoodi oli lootnud, et pisut juba loiuna tundunud Kaia on alla andnud.

Kuid esimeses setis oli vastupidi, seal andis edu käest Kaia. Seisuni 4:1 oli Kaia servimäng hiilgav. Juba kahe esimese pallingugeimiga lõi ta kuus ässa ja viienda geimi järel oli edu äralöökidel 15:3! Üks murre oli ka tehtud, aga ikkagi seisul 4:2 mängis Kaia servil mõned punktid kehvemini ja andis murde tagasi. Üha enam sai Kaia tempoga hakkama Kalinskaja, kes hakkas lööma väga täpselt ja üllatas Kaiat osavate lühikeste krossidega. Siiski enam servimurret ei tulnud ja kui Kaia oli tie-break’is enne kaht servi minimurdega peal 2:1, tundus mängu kalduvat tema poole, aga Eesti teine reket ei saanudki enam kiires lõppmängus oma servil punkte. Nii ei aidanud kahe punkti noppimine vastase servil – 7:4 Kalinskajale.

Raske oli sellise seti kaotusest üle saada, aga selleks pidi selg olema vastu seina, et Kaia uuesti ärkaks. Ja nüüd lõpuks hakkas ka vastane rohkem eksima. Statistika oli kummaline: esimeses setis võitis Kaia äralöögid 25:11, teises olid need viigis 9:9, aga pigem otsustas hoopis see, kumb teeb rohkem vigu (nii liht- kui sunnitud vigu). Ja teise seti lõpus oli see Kalinskaja. Kaia tegi võidetud setis aga vaid 6 lihtviga. Esimene murre tuli kohe tagasi ja seis viigistus 3:3, teise murde tegi Kaia seisul 4:4.

Otsustavas setis oli huvitav näha, kuidas Kaial peaaegu terve kleit oli üleni märg, aga Kalinskaja näol polnud higipiiskagi, rääkimata riietest. Samas on higistamine füsioloogiline protsess ega pruugi alati tähendada, et higisem tennisist on ka väsinum. Kuid kohtunikud otsustasid, et “kuumuse reegli” tõttu tuleb enne otsustavat setti pikem paus ja tundus, et Kaia tuli väljakule tagasi väga tugevana. Nüüd oli ta uuesti ees äralöökidega ja tegi ka vähem lihtvigu. Kui Kaia murdis vastase servi teist korda, oli ta ees juba 5:2, aga ikkagi ei suutnud serviga matši lõpetada. Kuid vigade parandus tuli kohe – laitmatu tõrjegeim tõi jälle murde ning 6:7, 6:4, 6:3 võidu ja poolfinaalikoha eestlannale.

Statistika näitas, et Kaia võitis ässad 12:3 ja tegi 5 topeltviga vastase 9 vastu. Serv aitas ikkagi Kaiat üsna palju, neist numbritest võib lugeda +13 punkti otse servilt ja tegelik punktivahe oli +15. Aga lõpuks oli ikkagi Kaia ka tagajoonel selge valitseja, ehkki esimese seti lõpus ja teise algul tundus, et Kalinskaja on selles osas tõmmanud pikema kõrre. Kindel, on ka see, et vaimutugevuselt ületas Kaia vastast, sest mitme geimi lõpus andis Kalinskaja lihtsalt alla, aga Kaia üritas iga punkti mängida.

Hommikul teatame, kellega Kaia poolfinaalis kohtub ja kirjutame ka eelloo.

scroll to top