Anet Angelika Koskel ja Katriin Saar jõudsid Soomes paarismängu finaali

Katriin Saar (vasakul) ja Anet Angelika Koskel kohtusid Eesti meistrivõistluste poolfinaalis, aga täna olid ühel pool võrku. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kolmandana asetatud Anet Angelika Koskel ja Katriin Saar jätkavad suurepäraseid esitusi Savitaipale W15 turniiri paarismängus, kus nad on jõudnud juba finaali.

Kui eilses veerandfinaalis läks Koskel/Saarel vaja võitmiseks otsustavat matši tie-break’i, siis tänases poolfinaalis teisena asetatud sakslannade Antonia Schmidti ja Emily Welkeri vastu piisas teise seti tie-break’i võitmisest. Sest esimeses setis olid Koskel/Saar sedavõrd kindlad, et vastased ei võitnud ühtki servigeimi. Kuna eestlannad oma pallingul ühe geimi loovutasid, siis nad nulliga ei võitnud.

Teises setis pääsesid Koskel/Saar kaks korda murdega ette, aga vastased viigistasid. Alates seisust 3:3 hoidsid mõlemad oma servi, kuid sakslannadel oli rohkem võimalusi. Seisul 5:4 said nad eestlannade pallingul 40:15 ette, kuid Koskel/Saar päästsid kolm settpalli. Veel üks settpall oli Schmidt/Welkeril seisul 6:5, 40:40, mis on mõlemapoolne geimpall. Tie-break’is oli Eesti paar taga ainult seisul 2:3. Seejärel juhiti 4:3 ja 6:4, kuid matšpall oma servil jäi kasutamata. Õnneks said eestlannad punkti vastase servil ja nii lõppes mäng 6:1, 7:6 (5).

Finaalis kohtuvad Koskel/Saar neljandana asetatud paariga Miriana Tona (Itaalia)/Ani Vangelova (Bulgaaria). Nendega on eestlannad Savitaipales üksikmängus juba kohtunud: Saar kaotas Tonale ja Koskel võitis Vangelova.

Üksikmängu veerandfinaalis pidi aga Koskel vastu võtma kaotuse, kui ta jäi Vicky van de Peerile (Belgia, 7) alla täpselt sama tulemusega, millega paar võideti ehk 1:6, 6:7. Sealjuures oli Koskel teises setis 0:4 taga, kuid suutis viigistada 4:4. Edaspidi hoidsid mõlemad servi ja tie-break’is läks Van de Peer kohe ette kahe murdega 3:0 ja sellest Koskel enam välja ei tulnud – tie-break’i tulemus 7:4.