Mark Lajal jõudis kindla võiduga veerandfinaali

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal (5) alistas Monastiri ITF-i M25 turniiri 2. ringis Amr Elsayedi (Egiptus, ATP 572.) 6:2, 6:3.

Algusest peale polnud Lajalil vastase serviga probleeme. Esimeses setis tegi ta kolm murret ja veel ühes tõrjegeimis omas viit murdepalli, aga seda geimi ei võitnud. Nii polnud ka muret, kui teise seti algul jäi Lajal taha 0:2, sest kohe sai ta murde tagasi, siis veel ühe ja juhtis juba 5:2. Võidu vormistas Lajal oma servi hoidmisega.

Lajalil oli kokku 12 murdepalli, millest ta realiseeris 5, vastane 7st 2. Lajal võitis ässad 9:2 ja kuigi tema esimese servi õnnestumisprotsent oli halvem (61 vs 76), polnud egiptlasele erilist kasu nii heast esimese servi õnnestumisest, sest ta võitis esimeselt pallingult ainult 49% punktidest (Lajal 70%).

Veerandfinaalis kohtub Lajal kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile saanud hispaanlase Mario Gonzalez Fernandeziga (ATP 801.), kes üllatas teises ringis Robin Bertrandi (Prantsusmaa), kes omakorda oli eelmisel nädalal Monastiris võitnud Lajalit. Seega ei pea Lajal enam sama kohtuma teda võitnud vastasega.

Muide, Monastiris mängib ka kunagine maailma 25. reket Mischa Zverev, kelle noorem vend Alexander on kaua kuulunud maailma esikümnesse. Zverevile, kes praegu asub ATP edetabelis 1279. kohal, ei antud vanade teenete eest vabapääset, vaid ta pidi läbima kvalifikatsiooni. Nüüd on Zverev juba jõudnud veerandfinaali, ent Lajaliga ei saaks ta enne finaali kohtuda.