fbpx
Close

Mark Lajal Monastiris võidukas

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal alustas Monastiris ITF-i M25 turniiri 5:7, 6:1, 6:4 võiduga Tsung-Hao Huangi (Taipei, ATP 568.) üle.

Viiendana asetatud Lajal kaotas avasetis kolm oma servigeimi, neist otsustava seisul 5:5. Kuid ta murdis ka ise Huangi kaks pallingugeimi ning jätkas samas vaimus teises ja kolmandas setis, mis tõid kokku Lajalile kolm murret. Aga nüüd ta ise enam servigeimi ei loovutanud, vastase ainus võimalus murdeks tekkis otsustava seti seisul 1:0. Kuid Lajal päästis kolm murdepalli ja kohe järgmises geimis tegi ise otsustava murde.

Lajal võitis ässad 9:2, aga tegi topeltvigu pisut rohkem (5 vs 3). Esimeselt servilt võitsid mõlemad mehed 69% punktidest, aga Lajalil oli pallingu õnnestumisprotsent kõrgem ja seetõttu esimese servi üldpunktides oli eestlane parem 44:35. Teises ringis kohtub Lajal Amr Elsayediga (Egiptus), kes on tema tänasest vastasest edetabelis nelja koha võrra tagapool ehk siis enam-vähem sama tasemega mängija. Paarismängus Lajal kaasa ei tee.

Monastiris mängib W15 turniiril ka Elisabeth Iila, kuid tema langes täna välja. Vabapääsmega põhitabelisse saanud Iila kaotas Tanisha Kashyapile (India) 2:6, 4:6 ja kaotas ka paarismängus koos Yidi Yangiga (Hiina).

scroll to top