Kouvola üksikmänguturniiri jätkub eestlasteta, ka Maileen Nuudi ja Kristjan Tamm kaotasid

– Maileen Nuudi / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kouvolas ITF-i M15 turniiril üritasid täna kolm Eesti mängijat pääseda avaringist edasi, paraku kõik kaotasid,

Kõik kaotasid ka sarnaselt – kolm Eesti mängijat võitsid teise seti, kuid jäid alla esimeses ja kolmandas. Siim Troost kaotas Behhan Atlangerijevile (ATP 1045.) 5:7, 7:6, 6:1. Teises setis oli Troost murdega taga 3:5, aga päästis seejärel vastase servil kaks matšpalli ja võitis tie-break’i veel ühe matšpalli järel 8:6. Ent otsustava sett oli kahjuks ühepoolne.

Johannes Seemani tulemus Leevi Säätelä (Soome, ei ole ATP edetabelis) vastu oli 3:6, 7:6, 3:6. Seemanil teises setis niisugust pinget polnud nagu Troostil. Pärast vastastikust murret hoiti alates seisust 1:1 servi ja tie-break’i otsustasid Seemani kaks punkti vastase pallingul seisuks 6:3, lõpptulemus oli 7:4. Otsustava seti teises ja neljandas geimis olid Seemanil murdepallid, aga murdis hoopis Säätelä seisul 3:2. Et võit ei tunduks juhuslikuna, murdis Säätela viimases geimis veelkorra eestlase servi.

Daniil Glinka jäi alla Jegor Noskinile (ATP 1581.) 2:6, 6:2, 4:6. Nagu numbritest näha, oli võrdne vaid kolmas sett. Ainsana kaotas paraku servigeimi Glinka seisul 3:3. Kui selles geimis ei saanud Glinka servil ühtki punkti, siis ülejäänud neljas servigeimis 18st punktist 16. Tundub justkui tööõnnetus…

Ülidramaatilise avaseti pidas Platja d’Aro W25 turniiri avaringis Maileen Nuudi, kuid ta kaotas maailma 468. reketile Yuliana Lizarazole (Kolumbia) 6:7, 2:6. Esimeses setis oli Nuudi kahe murdega ees 4:1, aga jäi taha 4:5. Sellel seisul päästis ta oma servil ühe settpalli, aga seisul 5:6 koguni viis settpalli. Tie-break’is näis Nuudil olevat psühholoogiline eelis ja seisuni 6:3 see tunduski nii, aga siis kaotas Nuudi, kes enne ei olnud tie-break’is oma servil punktigi loovutanud, viis punkti järjest, neist kolm oma pallingul. Nii ei pidanud Lizarazo taga nutma kaotatud kuut settpalli ja teises setis oli juba kolumblannal kindlam mängida. Ta läks oma teed seisul 2:2.

Ja lõpuks jäi Kristjan Tamm, kes viimasel ajal üsna harva võidab, Monastiri M15 turniiri avaringis alla Khololwam Montsile (Lõuna-Aafrika Vabariik, ATP 698.) 1:6, 6:7. Teises setis tuli Tamm välja 0:3 ja 3:5 kaotusseisudest, aga tie-break’is kaotas kindlalt 1:7.

Seega jõudis kolmapäeval Eesti mängijaist ITF-i turniiridel 2. ringi vaid Mark Lajal Heraklionis.