fbpx
Close

Mark Lajal alustas võiduga, Elena Malõgina murdis põhiturniirile

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti esireket Mark Lajal (ATP 545.) mängib sel nädalal Prantsusmaal Bagneres de Bigorre’i ITF-i M25+H turniiril, kus ta on viiendana asetatud.

Avaringis sai Lajal jagu vabapääsmega (wild card) põhitabelisse pääsenud 17-aastasest prantslasest Pierre Mouescast 7:5, 6:3. Lajal oli esimeses setis 3:5 taga, aga pärast seda võitis neli geimi järjest. Teises setis tegi Lajal murde seisul 3:2. Kui Tennisneti põgus “uurimistöö” osutus tõeseks, tähendab Lajali 545. koht Eesti meeste paremuselt kolmandat rankingut 21. sajandil. Eespool on olnud Jürgen Zopp ja Vladimir Ivanov.

Elena Malõgina mängib Santaremis (Portugal) W25 turniiril, kus ta oli kvalifikatsioonis esimesena asetatud. Malõgina oli avaringis vaba ja vajas vaid üht võitu põhiturniirile pääsuks. Selle sai ta täna tulemusega 6:1, 7:5 Nahia Berecoechea (Prantsusmaa, WTA 978.) üle.

Huvitav on aga see, et Malõgina valis nii-öelda vale turniiri. Sel nädalal toimub viis W25 turniiri ja igal pool mujal oleks Malõgina pääsenud põhitabelisse ilma kvalifikatsioonita. Santaremis mängib kuus maailma teise saja tennisisti, ülejäänud turniiridel kokku vaid üks. Samal ajal ei anta Santaremis rohkem punkte, kui saaks sama tulemuse eest teistel turniiridel.

scroll to top