fbpx
Close

Mark Lajal alustab US Openi kvalifikatsiooni kaks aastat vanema austerlase vastu

Mark Lajal Morelosi Challengeril. / Foto: Morelos Openi Instagram

Esimest korda karjääri jooksul suure slämmi turniiri kvalifikatsiooni pääsenud Mark Lajali esimene vastane New Yorgis on maailma 168. reket Filip Misolic (Austria).

Võiks öelda, et loos oli enam-vähem keskmine, sest ligi pooled mängijad on valikturniiril Misolicist edetabelis eespool. Samas on ka austerlane veel tõusev täht, sest sai kaks nädalat tagasi alles 22-aastaseks ehk Lajalist on ta kaks aastat vanem.

Juulis saatis Misolici suur edu Bastadi (Rootsi) ATP 250 turniiril, kus ta läbis kvalifikatsiooni ja jõudis veerandfinaali. Aprillis võitis ta Itaalias Challenger 75 turniiri (sama tulemus on kirjas ka Lajalil) ning mais jõudis kodumaal Austrias Challenger 100 turniiri finaali. Erinevalt Lajalist on Misolic oma parimad tulemused saavutanud liivaväljakul, kuid Eesti esireket on olnud edukam kõvakattel, kus mängitakse ka US Openil.

Lajali tabeliosas on aga kindlasti kõige ohtlikum mees Christian Garin (Tšiili, ATP 91.), kellega eestlane kohtuks otsustavas ringis, kui ta kaks vastast võidaks. Garin oleks muidugi Lajali vastu selge soosik, aga temagi võib ju enne kaotada.

Lajal on praegu maailma edetabelis langenud 246. kohale (parim koht 224.), mis on tingitud sellest, et viimastel nädalatel on Eesti esireket ainult US Openiks valmistunud ja pole Challenger-turniiridel mänginud. Lisaks läksid Lajali arvelt maha mullu augustis Monastiri ITF-i turniiridel teenitud 23 punkti. Kuid pääsu US Openi kvalifikatsiooni kindlustas Lajal 31. juuli edetabeli seisuga.

Vaadake meeste kvalifikatsiooni tabelit siit.

scroll to top