fbpx
Close

ATP edetabelis toimus esikümnes oluline muutus

Stefanos Tsitsipas. / Foto: AFP/Scanpix

Cincinnati turniir tõi meeste maailma edetabelis ka ühe olulise muutuse, sest neljandalt kohalt lausa seitsmendaks langes kreeklane Stefanos Tsitsipas.

Tsitsipas püsis kümme kuud esiviisikus, aga neljas koht edetabelis on enne suurt slämmi ka selles mõttes oluline, et nö potentsiaalses veerandfinaalis ei kohtu sa sel juhul maailma parimatega. Tsitsipas oli aga eelmisel aastal Cincinnati turniiri finalist ja tänavu kaotas juba 1/8 finaalis, mis tähendas ATP edetabelis 510 punkti kaotamist.

Tsitsipasest möödusid Holger Rune (Taani), Casper Ruud (Norra) ja Jannik Sinner (Itaalia), kes sellises järjekorras paiknevadki neljandal kuni kuuendal kohal. Seega saab edetabelis eelise Rune, kes väldib kohtumist Novak Djokovici või Carlos Alcaraziga vähemalt poolfinaalini, kui ta peaks sinna jõudma. Ruudil ja Sinneril on aga täpselt samasugune võimalus nagu Tsitsipasel sattuda ühe tipuga samasse tabeliveerandisse,

Muide, vahed neljandast kaheksanda kohani on edetabelis väga väikesed – Runel 4790 ja 8. kohal asuval Andrei Rublevil 4515 punkti. US Open teeb kindlasti korrektiive ja selles seltskonnas on kõige raskem kaitsta oma kohta Ruudil, sest ta mängis mullu finaalis, kus kaotas Alcarazile.

scroll to top