Mark Lajal alistas esimesena asetatud vastase

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal (5) võitis Bagneres-de-Bigorre’i ITF-i M25 turniiril veerandfinaalis esimesena asetatud Dan Addedi (Prantsusmaa, ATP 304.) 3:6, 6:2, 6:4.

Esimeses seti kaotas Lajal kolm oma servigeimi ja üks murre seetõttu ei aidanud. Pööre tuli mängu teises setis. Added juhtis 2:1, aga Lajal võitis viis geimi järjest, nende hulgas kaks servimurret. Lajali hoog jätkus otsustavas setis seisuni 2:0, seega võitis ta isegi seitse geimi järjest, aga vastane viigistas 2:2. Otsustavaks sai järgmine geim, kus Lajal kasutas ära teise murdepalli ja kuna ta oma pallingugeimi enam ei kaotanud, oli mäng tehtud.

Lajal lõi kuus ässa ja sai esimest servi sisse 60%, kuid esimeselt servilt teenitud 63% punktidest ei ole liiga kõrge näitaja. Kuid prantslane võitis 61% esimese servi punktidest. Kuigi Lajal võitis kolm geimi rohkem olid punktid viigis 87:87. Murdepalle realiseeris Lajal 10st 5 ja vastane 10st 4.

Poolfinaalis kohtub Lajal samuti endast edetabelis eespool asuva vastasega, kolmandana asetatud kanadalase Steven Dieziga, kes asub maailma edetabelis 440. kohal, aga parimal nädalal (november 2019) oli ta 134. Samas on kanadalane juba 31-aastane.