fbpx
Close

Casper Ruud võitis US Openi poolfinaali ja tõusis jooksva edetabeli liidriks

Casper Ruud jõudis US Openi finaali. / Foto: AP/Scanpix

Casper Ruudil (Norra, 5) ei olnud suuri probleeme Karen Hatšamovi (27) alistamisega US Openi poolfinaalis, kuigi päris ühepoolne see mäng polnud. Ruud võitis täpselt kolm tundi kestnud mängu 7:6, 6:2, 5:7, 6:2.

Hatšanov servis kehvemini kui veerandfinaalis Nick Kyrgiose (Austraalia) vastu, aga oma osa oli selles ka Ruudi headel tõrjetel. Samas näitas venelane, et kui ta servib ikka tõeliselt hästi, läheb Ruudil raskeks. Kolmandas setis kaotas Hatšanov oma kuues pallingugeimis kokku vaid viis punkti, aga kõigis ülejäänud settides loovutas kaks servigeimi.

Tõsi, esimeses setis õnnestus venelasel võita ka Ruudi kaks servigeimi ja seetõttu otsustati mäng tie-break’is. Ruud oli minimurdega ees ja servis seisul 6:5, kui mängiti 55 lööki (!) kestnud punkt. Uskumatu pallivahetuse lõpetuseks Ruud riskis ja Hatšanov ei saanud enam palli üle võrgu tagasi. Settpallil mängiti kohtumise pikim punkt!

Teises setis oli Ruudi ülekaal kõige suurem. Ta ei kaotanud oma servil ühtki punkti! Lisaks võitis ta nulliga ka Hatšanovi ühe pallingugeimi. Ruud tegi kõike õigesti, lõi tagajoonelt täpselt, tungis vajadusel võrku ja mängis väga hästi kaitses. Kuid kolmandast setis me juba kirjutasime – Hatšanov tuli seal jõuliselt mängu tagasi ja seekord kinkis ka Ruud ise tale võidu seti viimases geimis, kus ta oma pallingu kaotas selles matšis kolmandat korda.

Neljanda seti eel oodati Hatšanovi vastupanu ja põnevat mängu, aga seda ei tulnud. Ruud ei domineerinud nii selgelt nagu teises setis, aga lõpptulemus oli sama – 6:2. Ruudi 53 äralööki ja 34 lihtviga annavad tunnistust kõrgest kvaliteedist, kuigi Hatšanov jäi ka plussi – 43 äralööki/41 lihtviga. Venelane võitis ettearvatult ässad 15:10, aga pallivahetustes oli Ruud kokkuvõttes ründavam pool. Kuigi Hatšanovi esimene serv peaks olema kardetavam, võitis ta sellelt ainult 68%, aga Ruud 83% punktidest.

Maailma jooksvas edetabelis kerkis Ruud liidriks, aga võib-olla ainult mõneks tunniks – hommikused lugejad juba teavad, kuidas lõppes teine poolfinaal, kus Carlos Alcarazil (Hispaania, 3) terendab ka silme ees esireketi tiitel. Kindel on aga see, et esmaspäeval saab tennisemaailm uue esireketi, sest Rafael Nadal (Hispaania, 2) on juba Ruudist 40 punkti taga ja ette enam minna ei saa.

Ruud jõudis sel aastal ja üldse kogu karjääri jooksul slämmiturniiri finaali teistkordselt. Tänavu mängis ta ka Prantsusmaa lahtiste finaalis, kuid kaotas seal kindlalt Nadalile.

scroll to top