Maria Sakkari lülitas tiitlikaitsja välja! Naiste üksikmängus tuleb uus slämmivõitja!

Maria Sakkari. / Foto: TT Nyhetsbyran/Scanpix

Kolm päeva enne Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste naiste üksikmängu finaali on juba teada, et saame veel ühe uue slämmivõitja, milliseid viimastel hooaegadel on pidevalt 2-3 kaupa lisandunud.

See selgus pärast kolmapäeva teist veerandfinaali, kus Maria Sakkari (Kreeka, 17) alistas 2020. aasta võitja Iga Swiateki (Poola, 8) 6:4, 6:4. Sakkaril õnnestus algusest peale läbi viia oma plaan, et punktid jääksid võimalikult lühikeseks. Sakkari on plahvatuslik mängija, kes pikki ja ühtlase rütmiga pallivahetusi ei armasta, ehkki pigem eelistab ka Swiatek punkte kiiresti võita.

Päris algul näis kõik siiski minevat Swiatekile soodsalt, sest ta asus kiiresti 2:0 juhtima. Järgnesid aga kolm pikka geimi, millest kaks võitis Sakkari, kaasa arvatud vastumurre. Paremus kandus kreeklanna poolele, kuigi seda võis mõjutada ka Swiateki kerge vigastus. Tundus, et reielihas ei häirinud otseselt poolatari liikumist, aga teises setis seisul 0:2 kutsus ta arsti ja reis teibiti kinni. Just enne seda oli Swiatek kaotanud alates esimeses seti seisult 4:3 viis geimi järjest. Pärast pausi mäng võrdsustus, aga Sakkari hea serv kindlustas talle pallingugeimide hoidmise ja rohkem polnudki vaja.

Eurospordi stuudios ütles Mats Wilander, et vigastus võis küll mõjutada Swiateki esitust, aga rohkem lõi siiski favoriidi rivist välja vastase ootamatult hea mäng. “Sakkari kiirus ja üldine mängutase üllatasid Swiatekit,” leidis Wilander. Midagi siiski pidi Swiatekit segama, sest oli üsna imestusväärne, et ta ei löönud ühtki ässa (Sakkari 5). Natuke parem oli ka kreeklanna esimese servi protsent (56 vs 54), aga veel tähtsam äralöökide paremus 26:17.

Sakkarist sai nüüd hoobilt ka turniirivõidu peamine favoriit, sest kreeklanna on kõrgeima edetabelikohaga (WTA 18.) mängija, kes veel konkurentsi jäänud. Samas on enim turniirivõite, parimad kohad slämmiturniridel ja karjääri kõrgeim koht maailma edetabelis (WTA 13. aastal 2011) venelanna Anastassia Pavljutšenkova päralt. Ülejäänud kahele poolfinalistile (Barbora Krejcikova ja Tamara Zidanšek) ei julgeks küll tiitlivõitu ennustada. Aga küsimus pole ainult uues võitjas – ükski neljast mängijast pole varem ka poolfinaali pääsenud! Seega on hetkeseis kõigile uus.

Naiste poolfinaalid peetakse juba homme.