fbpx
Close

Barbora Krejcikova võitis kõik tähtsad punktid ja alistas Cori Gauffi

Barbora Krejcikova pärast veerandfinaali võitmist. / Foto: EPA/Scanpix

17-aastase Cori Gauffi (USA, 24) muinasjutt Prantsusmaa lahtistel sai läbi, aga ka teda veerandfinaalis võitnud Barbora Krejcikova (Tšehhi) edenemine on viimasel kaheksal kuul olnud nagu muinasjutt.

Kõigepealt mängust endast. Esimeses setis oli Gauffil neli võimalust kindlustada setivõit, aga Krejcikova leidis rasketes seisudes alati vastuse või siis eksis Gauff ise. Ameeriklanna oli ees 3:0, kuid Krejcikova viigistas. Uuesti murdis Gauff ette 5:3 ja tal oli tšehhitari servigeimis ka settpall. Tabloole tuli aga viik 5:5. Kolmas võimalus tekkis Gauffil siis, kui Krejcikova jäi oma servil seisul 5:6 hätta. Aga ta päästis veel kaks settpalli. Ja lõpuks juhtis Gauff tie-break’is 6:4, kuid kaotas 6:8, kui Krejcikova realiseeris kohe esimese settpalli, mis tal tekkis.

Teise seti algus oli ka veel tasavägine, aga Gauff enda murdepalli ei kasutanud, kuid Krejcikova kasutas. Seejärel võitis tšehhitar kolm geimi nii, et andis ära vaid ühe punkti topeltvea tõttu. Mingil hetkel oli murdepallide realiseerimine selline: Gauff 9st 2, Krejcikova 4st 4. Aga see poleks naiste tennis, kui 5:0 edu tähendaks kohest võitu. Gauff sai lõpuks servigeimi kätte ja siis tuli välja seisust, kus Krejcikova juhtis oma pallingul 40:0. Veel kaks matšpalli päästis Gauff seisul 2:5! Kuid lõplikku pööret ikkagi ei tulnud ja tšehhitar võitis 7:6, 6:3.

Kes on Barbora Krejcikova? Ta on kuus päeva vanem Anett Kontaveidist, aga 25-aastasena tal suured saavutused üksikmängus pikka aega puudusid. 2013. aastal tuli Krejcikova U18 vanuseklassi Euroopa meistriks ja võitis paarismängus kolm noorte slämmiturniiri koos kaasmaalanna Katerina Siniakovaga. Üksikmängus oli ta juunioride kolmas reket.

Kuid täiskasvanute klassis saatis Krejcikovat edu ainult paarismängus, samal ajal kui tema partner Siniakova murdis end kiiresti TOP50 sekka. Koos võitsid nad 2018. aastal kaks slämmiturniiri ja lisaks on Krejcikova Australian Openi kolmekordne tšempion segapaarismängus. Kuid üksikmängus püsis Krejcikova stabiilselt teises sajas ja alles eelmise aasta oktoobris, kui ta oli jõudnud Prantsusmaa lahtistel 1/8 finaali, kerkis esmakordselt esisajasse (85.). Tänavu on aga Krejcikova Dubai Masters 1000 turniiri finalist ja Strasbourgi WTA 250 turniiri võitja ning nüüd Roland Garrosi poolfinalist. Jooksvas edetabelis on ta kerkinud juba 23. kohale, kuigi mullu septembri lõpus oli veel 115.!

Käesoleval turniiril püsib Krejcikova koos Siniakovaga konkurentsis ka paarismängus, seega on tal võimalus tulla kahekordseks võitjaks, kuid sama šanss on ka Iga Swiatekil (Poola, 8), kes samuti paarismängus jõudnud poolfinaali ja veel täna üritab sinna jõuda ka üksikmängus.

scroll to top