fbpx
Close

Maailma koondis võitis esmakordselt Laver Cupi

Maailma koondise mehed jooksevad õnnitlema Frances Tiafoe’d (pikali). / Foto: AFP/Scanpix

Laver Cup lõppes pühapäeval Londonis üllatuslikult: kui Maailma koondis võitis järjest kolm mängu, olid nad kaotusseisust 4:8 kerkinud ennetähtaegselt võitjaks, nii et viimane üksikmäng jäi isegi pidamata.

Põhjus oli selles, et viimasel päeval anti võidu eest kolm punkti ja nii tagas Maailma koondis 13:8 eduga võidu, sest Euroopa enam üle 11 punkti poleks võinud saada.

Varem oli Laver Cupi peetud neli korda (2017-2019 ja 2021) ning alati oli Euroopa jäänud võitjaks. Praegune Maailma koondise edu on seda üllatavam, et ATP edetabelis kuuluvad hetkel 11 kõrgemat kohta eurooplastele ja muu maailma parim mees on USA esireket Taylor Fritz.

Viimase võistluspäeva peakangelane oli vast kanadalane Felix Auger-Aliassime, kes edetabelis asub otse Fritzi taga, kuigi otsustava võidu tõi USA tennisist Frances Tiafoe. Nimelt tõi Auger-Aliassime Maailma koondisele järjest võidu paaris- ja üksikmängus, kusjuures neist teises alistas ta Novak Djokovici (Serbia) 6:3, 7:6. Kuigi mäng algas kanadalasele servigeimi kaotamisega, mängis ta pärast seda esimese seti ja teise seti alguse hiilgavalt ning juhtis 6:3, 3:1. Siis aga sai Djokovic nulliga tagasi servimurde, kuid enamat ei suutnud, sest seti lõpus ja tie-break’is servis Auger-Aliassime laitmatult. Lüpuks võitis ta ässad 12:2 ja sai ka esimeselt servilt märksa rohkem punkte kui Djokovic – vastavalt 80 ja 63%.

Enne seda peetud paarismängus olid eurooplased võitnud avaseti, aga lõpuks alistasid Auger-Aliassime ja Jack Sock (USA) Matteo Berrettini (Itaalia) ja Andy Murray (Suurbritannia) 2:6, 6:3, 10:8.

Kuid päeva kolmandas mängus oli Stefanos Tsitsipas (Kreeka) pikka aega ülekaalus Tiafoe vastu. Kreeklane võitis esimese seti 6:1 ja oli ka teises setis oma servigeimides kindlam, aga kummalgi siiski murdepalli polnud ja nii mindi tie-break’i, millele Tiafoe võidu korral järgnenuks kohe ka teine, 10 punktini mängitav matši tie-break. Tundus, et Tsitsipas läks just otsustaval hetkel närvi ja tema esimene serv ei tulnud enam välja. Siiski oli teise seti tie-break tasavägine, ent seisul 9:8 jättis Tsitsipas puhtalt passiivsuse tõttu kasutamata matšpalli oma servil. Kokku jäi Tsitsipasel kasutamata neli matšpalli ja Tiafoel kaks settpalli, enne kui ameeriklane võitis 13:11.

Matši tie-break’is domineeris juba Tiafoe, kes kaks punkti võitis uskumatute pallivahetuste järel. Ameeriklane jooksis meeletult ja päästis raskeid palle. Tõsi, seisul 8:5 kaotas ta oma servil mõlemad punktid, aga siis Tsitsipas taas eksis ja seisul 9:8 vormistas Tiafoe 1:6, 7:6, 10:8 võidu hea serviga. Tsitsipas võitis selles mängus lausa 18 punkti (!) rohkem, aga mis see loeb, kui põhimõtteliselt vedas ta ikkagi Euroopat alt.

Matši tie-break’ide mängimine kallutaski vaekausi Maailma koondise kasuks, nad võitsid neid geime 7st 5. Nii jäid settidega lõpuks 13:9 peale eurooplased, aga jällegi ei olnud sellest kasu.

Maailma koondise võidule andsid suurima panuse Auger-Aliassime, Tiafoe ja Sock kahe võiduga, kuid Sock sai need mõlemad paarismängus. Lisaks tõid üksikmängus punkti Fritz ja Alex De Minaur (Austraalia). Koduväljakul Londonis vedasid eurooplasi eelkõige alt just britid, kes ei saanud ühtki võitu. Murray ja Cameron Norrie kaotasid üksikmängu ja Murray täna veel paarismängu. Euroopale tõid kaks võitu Djokovic ja Berrettini: üksikmängudes ja koos paarismängus. Lisaks tõid üksikmängus punkti Tsitsipas ja Casper Ruud (Norra).

scroll to top