fbpx
Close

Tallinn Open: uuendatud põhitabel ja esmaspäevane ajakava: Eesti mängijaist alustab Elena Malõgina

Tallinn Openi peaväljak. / Foto: Karl Toomsoo

WTA 250 turniiril Tallinn Open peetakse esmaspäeval üksikmängu avaringis seitse ja paarismängu avaringis üks kohtumine. Eesti mängijaist on võistlustules Elena Malõgina.

Kõigepealt tabelist. Kirjutasime eelmises uudises Jelena Rõbakina (Kasahstan) loobumisest, mistõttu kvalifikatsioonist pääses sedasi seitse (6 teise ringi võitjat + 1 lucky loser) mängijat. Õnneliku kaotajana pääses edasi Miriam Björklund (Rootsi), kes loositi kokku Tereza Martincovaga (Tšehhi). Selle paari võitja aga kohtub teises ringis Anett Kontaveidiga (1), kui Eesti esireket avaringi kohtumise võidab.

Jil Teichmann paigutati 9. asetusega Rõbakina kohale ja tema koha võttis kvalifikatsioonist edasi pääsenud Viktoria Kuzmova (Slovakkia). Muide, viiel kvalifikatsioonist edasipääsejal tuleb juba homme pidada avaringi mäng, neist Kuzmoval siiski ainult paarismäng.

Vaadake põhiturniiri uuendatud tabelit siit.

Nüüd aga tuleme ajakava juurde. Forus Tondi tennisekeskuse kahel väljakul algavad mängud kell 11, kuid peaväljakul (tegelikult Foruse väljak number 2) toimub viis üksikmängu ja nn 1. väljakul (tegelikult keskuse 5. väljak) kaks üksikmängu ja paarismäng.

Kui jätta välja Eesti mängija, peaks olema esmaspäevase avaringi kõige põnevam vastasseis Barbora Krejcikova (Tšehhi, 7) ja Ajla Tomljanovici (Austraalia) vahel. Maailma edetabelis on Krejcikova praegu 25. ja Tomljanovic 35. kohal, aga tänavu on nad mänginud vastupidiselt – ainult 2022. aasta tulemuste (nn Race Singles) põhjal on Tomljanovic 28. ja Krejcikova 36. Muidugi tegi Tomljanovici kuulsamaks US Open, sest just tema lülitas välja Serena Williamsi. See mäng peetakse päeva kolmandana ja algab orienteeruvalt kell 14 või pigem natuke hiljem.

Kohe pärast Krejcikova ja Tomljanovici mängu lõppu tulevadki väljakule Belinca Bencic (Šveits, 2) ja Malõgina. Antud kohtumine on kahekordselt huvitav, sest saame näha nii meie oma mängijat kui ka olümpiavõitjat. Muidugi pole kahtlust, et Bencic on selles mängus favoriit. Arvatavasti algab Bencici ja Malõgina mäng kella 16-17 paiku.

Võistlusõhtu lõpetab Madison Keysi (USA, 4) ja kvalifikatsioonist edasi pääsenud Viktorija Golubici mäng. Nad on samas tabeliosas Kaia Kanepiga ja ühega neist võiks Eesti teine reket kohtuda veerandfinaalis, pigem muidugi sel juhul Keysiga, kes on favoriit. Meenutame, et Keys mängis suurepäraselt aasta algul Austraalias, kus ta tegi kümnemängulise võiduseeria (esikoht Adelaide’i turniiril ja Australian Openi poolfinaali jõudmine). Kuid Keys mängis hästi ka augustikuus Cincinnatis, kus jõudis poolfinaali. Hooaja edetabelis on Keys 12. kohal ja tema on kindlasti üks neist, kes jahib Tallinna turniiri punkte ka WTA finaalturniirile pääsemise eesmärgil.

Vaata esmaspäeva, 26. septembri ajakava siit.

scroll to top