fbpx
Close

Loos polnud soodne – Anett Kontaveit kohtub Birminghami turniiri avaringis Johanna Kontaga

Johanna Konta. / Foto: Reuters/Scanpix

Laupäeval loositi avaringi paaridesse Birminghami WTA Premier taseme (auhinnafond miljon dollarit) turniiri mängijad. Anett Kontaveit kohtub seitsmendana asetatud Johanna Kontaga (Suurbritannia), keda toetab ka koduväljak.

Kontaveit jäi esimesena välja kaheksa asetatud seast – viimasena sai paigutuse Julia Görges (Saksamaa), kes on maailma edetabelis koha võrra Anettist ees. Ei vedanud ka seetõttu, et viimasel hetkel liitus turniiriga Karolina Pliškova (Tšehhi, 3). Kui ta poleks osalenud, saanuks Kontaveit kaheksanda asetuse.

Konta heas vormis pole praegu kahtlust, sest viimase 1,5 kuu jooksul on ta mänginud Rabati ja Rooma turniiri finaalis ning Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis. Veel 29. aprillil oli Konta maailma edetabelis 47. kohal, aga nüüd 18.

Mõlemad omavahelised mängud on võitnud Konta – 2016. aastal Acapulco turniiril ja 2018. aastal FedCupi esiliigas. Erinevus on aga selles, et need võidud teenis Konta kõvakattel ning viimase kuu edu on tal olnud liivaväljakul, aga Birminghamis mängitakse murul. Uue kattega harjumine mängib eeloleval turniiril kindlasti rolli, sest käesoleva nädala muruturniiridel ei osalenud Kontaveit ega ka Konta.

scroll to top