fbpx
Close

Lauri Liivat üllatas teises liigas, kuid finaaliks enam püssirohtu ei jagunud

– Tenniseväljak / Foto: Tennisnet

SEB Liigatennise meeste teise liiga üksikmängu 13. etapp andis mitmeid üllatavaid tulemusi.

Eelkõige hoolitses selle eest enam-jaolt kolmandas liigas võistlev Lauri Liivat. Arvestades, et kolmandas liigas tal suuremad kordaminekud haruharvad, ei oodanud keegi temalt teises liigas seda, millega ta hakkama sai. Nimelt oli ta avaringis 2,5 tunnise mängu järel 3:6 7:6 12:10 parem kolmanda-neljanda asetusega Viktor Tjukavkinist, kes eelmine aasta võitis koguni viis turniiri! Tjukavkin on muuhulgas esindanud Eestit seenioride MM-il M55+ vanuseklassis. Järgmise üllatuspommi serveeris Liivat poolfinaalis, kui sai jagu mullusest teise liiga üldvõitjast Hendrek Kelderist tulemusega 2:6 7:5 10:5. Kuna Liivat jõudis finaali, pidi ta loobuma kolmanda liiga paarismängust, kuhu ta oli end samuti registreerinud eeldusega, et teises liigas ei kujune teekond väga pikaks. Aga võta näpust, kõik läks vastupidi!

Finaalis astus Liivatile vastu tunamullune teise liiga parim Heigo Einblau. Einblau, kes poolfinaalis mängis üle selle hooaja edukaima Kristjan Kuutoki 5:7 6:1 10:7 oli finaalis enesekindlus ise ja lõpetas veenva võiduga Liivati imelise teekonna – 6:0 6:1.

Samal turniiril oli ootamatu ka eelmise etapi finalisti Alexander Rebrovi allajäämine avaringis Lauri Linnule 3:6 6:1 8:10.

scroll to top