fbpx
Close

Airok Viljandi Openil jõudis eestlastest esikaheksasse vaid Edwin Averjanov

– Edwin Averjanov / Foto: Facebook

Tennis Europe U12 vanuseklassi turniiril Airok Viljandi Open jõudsid täna lõpule alagrupiturniirid, mille võitjad pääsesid esikaheksasse. Eesti mängijaist sai edasi vaid Edwin Averjanov.

Poiste turniiril olid Eesti lootused ehk pigem seotud Winter Cupi koondisse kuulunud Samuel Mandelkorni, Robin Kilbi ja Oliver Pariku, võib-olla ka tartlase Kristofer Karisega, aga neist keegi edasi ei pääsenud. Neist ainult Mandelkorn kogus kaks võitu kolmest, aga teised vähem. Samuti kogus kaks võitu alagrupis Luukas Raudkivi.

Kuid Averjanov oli ainus, kes tuli alagrupist läbi kolme võiduga – ta alistas Emilis Jaskunase (Leedu), Aleksandrs Sotikovsi (Läti) ja kaasmaalase Ken Martti Birgi. Suurim edu saatis soomlasi, kellelt neli poissi pääsesid veerandfinaali. Üks neist, Linus Lagerbohm, kohtub nüüd Averjanoviga.

Eesti tüdrukutest said kaks võitu Adriana Roots, Kendra Aidla ja Sandra Tolli, kuid edasipääsu otsustanud mängu kaotasid kõik kahes setis, seega lähedale alagrupi esikohale siiski ei jõutud. Tüdrukute poolel olid edukaimad riigid Venemaa ja Läti, kelle kolm esindajat mängib veerandfinaalis.

Kuid Eesti suured lootused on seotud veel paarismänguga, kus turniir homme alles algab.

scroll to top