fbpx
Close

“Kurikael” Medvedev suutis end publiku silmis suureks mängida

Daniil Medvedev näitab väljakul antud intervjuus pärast võitu Stanislas Wawrinka üle:
ma ei tahtnud nii, et te pahandaksite! / Foto: EPA/Scanpix

Alates kolmanda ringi mängust hispaanlase Feliciano Lopeziga sai maailma viiendast reketist Daniil Medvedevist New Yorgi publiku ja US Openist kirjutava meedia peamine vaenlane.

Venemaa tennisist oli selles ise süüdi, kui kaotas enesevalitsemise mängus Lopeziga. Kui pallipoiss pakkus Medvedevile rätikut, kiskus tennisist selle tema käest ja suure hooga lendas see üle õla väljakule maha. Hiljem loopis Medvedev veel reketit. Video põhjal on raske aru saada, miks Medvedev nii käitus – jäi mulje, nagu ta olnuks pahane, et talle rätikut pakuti.

Medvedev sai sellise käitumise eest pukikohtunikult hoiatuse ja hiljem määrati talle 9000 dollari suurune trahv. Loomulikult kaasnes ka publiku pahameel. Osa pealtvaatajaist ilmselt ka märkas, kuidas Medvedev mõnevõrra varjatult (pea kõrval) näitas publikule keskmist sõrme, aga see jäi nägemata kohtunikul. Vaadake erinevaid videolinte Medvedevi käitumisest sellest artiklist.

Igatahes hakkas publik Medvedevile vilistama ja kõik olid hääestatud tema vastu, välja arvatud väike osa venelase poolehoidjaid. Medvedev aga hakkas edaspidi publikut natuke “mõnitama”, kui näiteks pärast võitu 1/8 finaalis Dominik Köpferi üle demonstratiivselt juubeldas ja kutsus pealtvaatajaid üles veel kõvemat vilet laskma. Intervjuudes mainis Medvedev, et pealtvaatajate vastuseis aitas tal paremini keskenduda mängu võitmiseks.

Näiteks ütles Medvedev rahvale pärast Lopezi alistamist: “Aitäh teile, kutid! Teie energia tõi mulle täna võidu. Ilma teieta oleksin kaotanud, sest olin väsinud. Tahan, et kui täna magama heidate, siis teaksite, et võitsin tänu teile!” Selle jutu ajal tegi Medvedev ka mürgiseid žeste publiku suunas. Pärast mängu Köpferiga ütles Medvedev väljakul antud intervjuus, et tal valutas õlg, aga publiku vastuseis lisas energiat. Tõsi, pressikonverentsil oli Medvedev tagasihoidlikum. “Ma ise provotseerisin sellise reaktsiooni ja pean nüüd sellega toime tulema. Aga minu jaoks on tähtsaim võita mäng ja kui ma saan energiat minu vastu olevalt publikult, siis just nii teengi,” ütles venelane.

Meedia ei hoidunud tagasi Medvedevi materdamisel ning teda nimetati kurikaelaks ja Venemaa troll’iks. Troll on väljend, mida internetimaailmas teatakse kui inimest, kes oma kommentaaridega püüab teisi provotseerida pahastele sõnavõttudele, kuid eesti keelde seda otse tõlkida on võimatu. Näiteks kirjutas BBC: “Venemaa kurikael liigub turniiril edasi, inspireerituna publiku vaenust”. Yahoo pani uudisele pealkirja: “Trollide kuningas: Daniil Medvedev hävitab publikut ebameeldivate žestidega.”

Kuid siiski muutus kõik veerandfinaalis Stanislas Wawrinkaga, kus Medvedev mängu käigus vigastas oma puusa, aga võitles kangelaslikult lõpunit ja võitis. Nüüd kuulis ta juba vile kõrval ka aplausi. Ning lõpuks otsustas venelane öelda mikrofoni lihtsalt nii: “Andke andeks, kutid! Aitäh!” Selles mängus ei teinud Medvedev publiku suunas ühtki solvavat žesti. Muutusid ka uudiste pealkirjad. New York Times kirjutas: “Daniil Medvedev: kurikael tõmbus tagasi, aga mängija on parem kui kunagi varem.” Anti ka sõna Medvedevi treenerile, kes ütles, et tema hoolealune on “valesti mõistetud geenius”.

Reedel mängib Medvedev poolfinaali bulgaarlase Grigor Dimitrovi vastu. Viienda asetusega ja juba järgmiseks nädalaks edetabeli neljanda positsiooni kindlustanud venelane on maailma 74. reketi vastu soosik. Medvedevil on seni ka vedanud, sest ta võib finaali jõuda ilma kohtumata ühegi TOP20 tennisistiga.

scroll to top