Kenneth Raisma alistas Tuneesias teise asetusega vastase

– Kenneth Raisma / Foto: Toomas Kuum

Väga hea võidu sai Tabarkas (Tuneesia) ITF-i 15 000 Kenneth Raisma, kes alistas põhiturniiri 2. ringis teisena asetatud Matias Zukase (Argentiina) 6:4, 6:2 ja jõudis veerandfinaali.

Raske on muidugi mängu nägemata kinnitada, et Raisma on tagasi jõudmas endisele tasemele, aga ATP edetabeli 466. reketi võitmine on igal juhul märkimisväärne saavutus. Esimeses setis oli Raismal seisul 1:1 raske geim, aga ta päästis kolm murdepalli ja peatselt murdis ise vastase servi. Raisma juhtis 5:2, aga andis siis murde tagasi. Ent seisul 5:4 asus Raisma vastase pallingul 40:15 juhtima ja realiseeris teise settpalli. Teine sett lõppes seisult 2:2 Raisma nelja järjestikuse geimivõiduga.

Raisma serv oli täna heal tasemel – 4 ässa ja 3 topeltviga, kusjuures vastasel olid täpselt samad numbrid. Kuid Raisma võitis esimeselt servilt koguni 86% punktidest, Zukas 75%. Veel suurem paremus oli eestlasel teise servi puinktidel – vastavalt 46 ja 29%.

Veerandfinaalis kohtub Raisma Mateus Alvesiga (Brasiilia), kes asub ATP edetabelis Raismast veidi kõrgemal (1023.) ning pääses otse põhiturniirile tänu juunioride edetabelikohale. Tegemist on 2001. aastal sündinud mängijaga, keda võiks pidada Raisma tänasest vastasest nõrgemaks, aga Alves on ikkag võitnud kaks kohtumist, nende hulgas ATP 637. reketi üle.