Bert Martin mängis U12 Tallink Openil finaalis

Bert Martin. / Foto: Igor Pissarev

Laupäeval lõppes Tallinnas Tallinki tennisekeskuses Tennis Europe`i U12 2. kategooria turniir Tallink Open, kus läks hästi Eesti poistel. Tänavune U12 vanuseklassi Eesti meister Bert Martin jõudis finaali, noorte meistrivõistluste hõbedapoiss Hugo Thor Teiv poolfinaali ning Adrian Shein pääses alagrupi võiduga kaheksa parema hulka. Eesti tüdrukutest võitsid alagrupi ja jõudsid kaheksa parema hulka Aleksandra Maksimova ja Elin Kalmus.

Tennis Europe`i U12 vanuseklassi 2. kategooria turniiril tuleb veerandfinaali jõudmiseks saavutada neljaliikmelises alagrupis esikoht. Viis Eesti noormängijat said sellega veenvalt hakkama. Poiste veerandfinaalis läksid kohe omavahel vastamisi Shein – Martin. Ülimalt pingelises kohtumises tõmbas pikema kõrre Martin 6:7 (5), 6:4, 10:8. Teiv alistas kaheksa parema seas Läti poisi Reinis Zvirgdinši 6:1, 6:2 ja nii toimus Tallink Openil käesoleva aasta Eesti noorte meistrivõistluste U12 finaali korduskohtumine. Nagu augustis Kadriorus liivakattel, nii ka nüüd kõvakattel jäi peale Martin, seda tulemusega 6:3, 6:3 ning lunastas pääsu finaali. Finaalivastaseks tuli Martinile Saksa poiss Richard Chanbour. Seekord tuli viljandlasel tunnistada sakslase nappi paremust 7:6 (5), 6:2.

Mis jäi saavutamata üksikmängus, tegi Martin teoks paarismängus, kui koos soomlase Ahti Pihlajaniemiga võideti poiste paarismänguturniir. Finaalis alistati Saksa/Leedu paar Chanbour/Robertas Sakmonas 6:2, 6:3.

Tüdrukute üksikmängus jõudsid kolme võiduga veerandfinaali Maksimova ja Kalmus. Mõlemal Eesti tüdrukul tuli kaheksa parema seas tunnistada Soome piigade paremust. Maksimova jäi alla Sonia Sireniusele 2:6, 2:6 ning Kalmus õige napilt Lily Audriana Hagelbergile 5:7, 6:1, 6:10.

Tüdrukute paarismänguturniiril jõudsid poolfinaali kaks Eesti duot: Hõbe Lee Heinlo/Maksimova ja Katrin Kiik/Viktoria Sidorenkova. Viimased alistasid kerge üllatusena veerandfinaalis veel ühe Eesti paari Kalmus/Marie Rõõmussaare 3:6, 7:5, 10:7. Nelja parema seas tuli Heinlo/Maksimoval tunnistada hilisemate võitjate, noorte soomlannade Vanessa Lägerlöf/Sireniuse 6:4, 7:5 paremust. Kiik/Sidorenkova tegid küll tubli etteaste, aga sellest ei piisanud Soome/ – paari Hagelberg/Valeria Timofejeva alistamiseks. 6:1, 7:6 (3) võiduga pääsesid finaali viimastena nimetatud. Finaalis olid Lagerlöfi/Sireniuse võidunumbrid 6:3, 7:6 (4).