fbpx
Close

Kontaveit ületab Torontos miljoni dollari piiri ja edestab Šarapovat juba neljakordselt

Anett Kontaveit ja Maria Šarapova. | Fotod: USA TODAY Sports/ CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Anett Kontaveit on tegemas igati edukat tenniseaastat, paiknedes kolm nädalat enne aasta viimast suure slämmi turniiri maailma edetabelis 18. kohal.

23-aastane eestlanna, kelle senise hooaja suuremateks õnnestumisteks võib pidada kõrgetasemelisel Miami ja Stuttgarti turniiril poolfinaali jõudmist, on teeninud tänavu 968 000 dollarit auhinnaraha. Mullu oli Kontaveidi teenistus hooaja lõpuks 1,5 miljonit dollarit. Toona mängis ta 59 kohtumist ja võitis neist 34, tänavu on vastavad numbrid seni 33 ja 19.

Möödunud ööl alistas Kontaveit kõrgetasemelise Toronto turniiri avaringis pea kolm tundi kestnud lahingus endise maailma esireketi Maria Šarapova (WTA 82.), kes on tervisemurede tõttu mänginud tänavu meie esinumbrist 22 mängu vähem (vastavalt 11 ja 33 mängu). Ka venelanna auhinnarahad on seetõttu olnud märgatavalt väiksemad – 279 000 dollarit. Arvestades seda, et Kontaveit teenib ka Kanadas Šarapovast suurema summa ja ületab ühe miljoni piiri, on vahe tegelikult juba neljakordne.

Kogu karjääri jooksul on viiel korral suure slämmi turniiril triumfeerinud Šarapova teeninud aga mõistagi Kontaveidist kordades rohkem. 32-aastase venelanna ametlikuks teenistuseks annab WTA koduleht 38 miljonit dollarit, millele lisanduvad kõiksugu boonused ja reklaamitulu. Kontaveit on karjääri jooksul kogunud auhinnarahadega 3,7 miljonit dollarit.

Palliplatsil on Kontaveidi ja Šarapova seis tänasest aga üks – üks, sest nende esimese omavahelise matši võitis 2017. aastal Stuttgartis venelanna 6:3, 6:4.

scroll to top
Inline
Inline