Anett Kontaveit sai pärast avaseti võitmist Ons Jabeurilt loobumisvõidu

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Vaatamata võidule lahkus Anett Kontaveit (4) pärast Sydney Classicu veerandfinaali väljakult kurva näoga, sest tema sõbranna Ons Jabeur venitas külje- või alaselja lihast ja pidi mängu pooleli jätma.

Kohe algusest peale oli näha, et mäng ei olnud sellise iseloomuga nagu samade naiste kohtumine oktoobris Indian Wellsi turniiril, kus Jabeur dikteeris pallivahetusi. Seekord õnnestus tuneeslannal ka mõnikord kavaldada, aga need olid harvad punktid, mis ta sellises stiilis võitis. Anett võinuks olla ees kindlamalt, kui ta oleks lihtvigade arvu pisut tagasi hoidnud ja natuke efektiivsemalt servinud – esimeses kolmes pallingugeimis tegi ta kõigis ühe topeltvea.

Igatahes oli Anettil juba esimeses geimis kasutada kaks murdepalli, kuid need Jabeur päästis. Seisul 2:2 aga murre õnnestus, kuid järgmise geimi mängis Jabeur suurepäraselt ja võttis kohe servi tagasi. Kuid just selles geimis ühe punkti mängimise ajal venitas ta keha natuke ebaõnnestunult ja ilmselt tõmbas mingi lihase ära. Millise täpselt, seda oli raske aru saada – Habeur ise haaras kinni küljest, aga pärast esimest setti meditsiinipausi ajal masseeris arst pigem alaselga.

Seisul 4:4 oli Jabeur oma servil 30:0 ees, aga Anett võttis siis neli punkti järjest. Jabeur ei jõudnud tihti tema tempoga kaasa ja nagu märgitud, oli kindlam võit ainult selle taga, et mitu head ründevõimalust lõppes Anetti lihtveaga. Servides seisul 5:4 tegi Anett ka kaks viga ründelöökidel ning just nende tagajärjel teenis Jabeur murdepallid. Teisel murdepallil oli tuneeslanna edule lähedal, aga Anetti hea kaitsemäng päästis ta raskest olukorrast ja pärast seda oli sett kohe läbi.

Arst oli väljakul päris kaua, tundus, et isegi ületas pisut ettenähtud aja, sest Anett tuli juba väljakule, aga ühtki lööki ta teha ei saanud. Jabeir tegi oma pallingul topeltvea ja andis siis alla. Kindlasti on nüüd ohus ka maailma 10. reketi osalemine Australian Openil. Anett aga kindlustas oma positsiooni saamaks esmaspäeval maailma 6. reketiks.

Äralöökide-lihtvigade suhe oli Anettil 9/16 ja Jabeuril 6/14, kuid millegipärast tundus, et mõlemal pidanuks äralööke olema rohkem. Seda on ennegi juhtunud, et statistika ei osutu õigeks. Seekord Kontaveit ässa ei löönud ja sai esimnest pallingut sisse 54%, mis on vähem kui kahes esimeses mängus. Aga ta võitis esimeselt servilt 74% punktidest ja sellega oli parem Jabeurist, kes võitis 60% punktidest. Murdepalle realiseeris Anett 4st 2 ja Jabeur 4st 1.

Anett kohtub poolfinaalis Barbora Krejcikovaga (Tšehhi, 3), kes sai väga kindlalt 6:0, 6:2 jagu Caroline Garciast (Prantsusmaa).