Kontaveit ja Kasatkina kaotasid otsustava seti 4:0 eduseisust

Anett Kontaveit (vasakul) ja Darja Kasatkina treeningul. / Foto: Zumapress/Scanpix

Dramaatiliselt kaotasid Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste paarismängu 3. ringis Anett Kontaveit ja Darja Kasatkina, kes jäid alla Ying-Ying Duanile ja Saisai Zhengile (Hiina) 7:5, 5:7, 4:6.

Mäng oli täis servimurdeid ja üllatavaid pöördeid. Kui ühel poole on Kontaveit ja Kasatkina, siis polegi ime, et servi loovutamist ja samas vastase pallingu murdmist tuleb tihti ette. Täna läks nii, et 34st geimist 15 lõppes tõrjuva poole võiduga.

Esimeses setis olid hiinlannad oma servil ees 5:4, 40:0, aga mängisid settpallid maha ja Eesti/Venemaa paar asus juhtima. Kuid järgmised setid läksid vastupidi – või selles mõttes sarnaselt, et kes juhtis, see kaotas. Kontaveit/Kasatkina olid teises setis ees 4:1 ja 5:4, ent matšpalli nad ei saanud ja jäid lõpuks alla. Kolmanda seti edu 4:0 tundus juba üsna turvaline, aga mitte naiste tennises. Kontaveit/Kasatkinal oli veel murdepall seisul 4:1 ja neli geimpalli oma servil seisul 4:4, aga kõik jäid kasutamata. Nii tuli vastu võtta valus kaotus.

Sealjuures oli Eesti/Venemaa paari murdepallide realiseerimise protsent märksa kõrgem, nendel 12st 7 ja vastastel 22st 8, aga see kõik ei anna midagi, kui ei kajastu lõpptulemuses. Statistikas paistis ka silma hiinlannade esimese servi kõrge õnnestumisprotsent (80), aga mängu käiku arvestades ei olnud see kindlasti nende võidu võti.