fbpx
Close

30+ aastaste meeste pidu Roland Garrosi väljakutel

Stanislas Wawrinka. / Foto: AFP/Scanpix

Ei saa sellest üle ega ümber, et meeste tennist valitsevad pikaajalised liidrid, kes nüüd on kõik 30-aastased või vanemad. Ja nad jätkavad endiselt kindlalt, täna jõudis kolm “veterani” veerandfinaali.

Lihtsamalt läks kahel kõige kuulsamal: Rafael Nadal (Hispaania, 2) alistas üllatusmehe Juan Ignacio Londero (Argentiina, ATP 78.) 6:2, 6:3, 6:3 ja Roger Federer (Šveits, 3) Leonardo Mayeri (Argentiina, 68.) täpselt sama tulemusega. Tõsi, ka Mayer on juba 32-aastane.

Kõige pingelisem oli aga mäng, kus vastamisi kogemus vs noorus. Tundus, et maailma 6. reket Stefanos Tsitsipas (Kreeka) tõmbab pikema kõrre kogenud Stanislas Wawrinka (Šveits, 24) vastu, aga otsustavas setis päästis šveitslane suure hulga murdepalle ja võitis 7:6, 5:7, 6:4, 3:6, 8:6. Selles mängus oligi ehk märkimisväärseim, et Tsitsipas võitis 27st murdepallist 5 ja Wawrinka 14st 5. Ei aidanud tõsiasi, et üldpunktidega jäi Tsitsipas peale 195:194. Kuigi Tsitsipas tundus rünavam pool, jäid äralöögid napilt Wawrinka kasuks 62:61.

Ilmselt ei jõua pimeduse tõttu lõpule tänane neljas meeste mäng, kus kohtuvad 30-aastane Benoit Paire (Prantsusmaa) ja aasta lõpus ümmargust sünnipäeva tähistav Kei Nishikori (Jaapan). Aga kui homme võidavad Novak Djokovic (Serbia), Juan Martin del Potro (Argentiina), Gael Monfils (Prantsusmaa) ja Fabio Fognini (Itaalia), siis alla 30-aastaseid (või siis ainult napilt noorem Nishikori) veerandfinaali ei saagi!

scroll to top