fbpx
Close

Skandaal Roland Garrosis: Serena Williamsi tulek sundis Dominic Thiemi pressikonverentsi mujale kolima

Dominic Thiem. / Foto: Zumapress/Scanpix

Laupäeva õhtupoolikul leidis Roland Garrosis aset väike skandaal, kui austerlasele Dominic Thiemile öeldi keset pressikonverentsi, et ta peab kolima koos ajakirjanikega väiksemasse saali, et teha ruumi Serena Williamsile.

“Kas see on mingi nali?” küsis Thiem, kui turniiri meediaesindaja palus austerlasel ruum vabastada. “Mina pean selle pärast lahkuma, et tema tuleb!? Mida kuradit, mind ei huvita! Ma võin siis ka teha, mida tahan,” õiendas Thiem.

Serena nõudmise kohta levib küll erinevat infot. Väidetakse, et ta olnud nõus ka ise väiksemasse saali minema. “Pange mind ükskõik kuhu, aga peaasi, et kiiresti,” olevat Serena öelnud, aga korraldajad teadsid, et ameeriklanna pressikonverentsi vastu valitseb suur huvi ja otsustasid ikkagi Thiemi välja tõsta. “See ei ole viisakas,” olevat Serena selle peale öelnud.

Täna ütles Roger Federer, et Thiem oli õigustatult pahane. “Eesõigus peaks olema mängijal, kes turniiri jätkab, mitte sellel, kes välja langeb,” leidis Federer. “Seal oli kindlasti mingi arusaamatus, kuid võib-olla nad oleksid pidanud laskma ikkagi Serenal oodata. Sain aru, et Thiem ei olegi otseselt pahane Serena peale, vaid selle peale, et taoline olukord tekitati. Aga tal oli täielik õigus olla nördinud.”

Thiem ütles ka täna kodusele ajakirjandusele, et Federer või Rafael Nadal ei oleks kunagi hakanud nõudma kohest pääsu pressikonverentsile, kui ruumid olnuks hõivatud, sest meeste maailma parimad austerlase sõnul respekteerivad kõiki rivaale.

Huvitavalt ütles Serena kohta ka Eurospordi saates Mats Wilander: “Serena Williams on võitnud 23 slämmiturniiri, sest ta on alati äärmiselt keskendunud ja võidule motiveeritud. Tennis on tema jaoks nii tähtis, et teisi ta enda kõrvale ei näe, elab justkui oma mullis.”

Twitteris leidis Thiem enamasti toetust, kuid oli ka neid, kes väitsid, et Serenal oligi eesõigus, kuna ta tahtis jõuda õhtusele lennukile. “Thiemil oli ju rohkem aega, tema jaoks turniir jätkub,” arvasid mõned.

scroll to top