fbpx
Close

Kontaveidi ja Puigi mäng katkes vihma tõttu

Anett Kontaveit Brisbane’i turniiril. Foto: EPA/Scanpix

Sydney turniiri avaringi kohtumises on Anett Kontaveit Monica Puigi (Puerto Rico, WTA 53.) vastu avasetis 2:5 taga, kui mäng katkes vihma tõttu. Kohtumist jätkatakse homme teise väljaku teise mänguna, Eesti aja järgi ca 5.30-6.00 öösel.

Puig alustas väga ägedalt, tõrjudes Anetti servi õnnestunult tagajoone lähistele ja mitmel puhul lõi tõrje kohe punktiks. Anett üritas vastu panna, kuid Puigi hoo pidurdamiseks jäi sellest väheseks. Lõpuks võitis Kontaveit oma servigeimi, kuid esimene sett on siiski pooleli raskes seisus, sest pärast jätkamist asub pallima Puig.

“Ta lõi ikka nii kõvasti ja õnnestunult, et Anettil jäi võimsusest puudu,” ütles eksperdist treener Harri Neppi. “Muidugi ei mängi Puig kogu aeg nii hästi, pärast olümpiavõitu on ka tema liikumine natuke kehvem. Aga seekord küll tundus, et pigem oli tegemist vastase hiilgemänguga, kui Anetti ebaõnnestumisega. Ka treener ju ütles talle pausi ajal, et vastane on väga hea, aga soovitas leida variante, kuidas Puigi sirgjoonelist ründemängu halvata.”

Sydney WTA turniirilt on täna välja tuua veel märkimisväärseid tulemusi. Endiselt jätkub lätlanna Jelena Ostapenko alavorm, ta jäi Ashleigh Bartyle (Austraalia) alla 3:6, 3:6. Omapärase mängu pidasid Sloane Stephens (USA, 4) ja venelanna Jekaterina Aleksandrova, kus Stephens võitis 0:6, 7:6, 7:6. Aleksandrova oli teises setis 5:3 ees, aga siis ameeriklanna ärkas ja päästis mängu, kus ta geime ja punkte võitis vastasest tunduvalt vähem. Samas olid mõlemad tie-breakid kindlad, Stephens võitis need 7:3.

Brisbane’is Kontaveidile kaotanud Petra Kvitova (Tšehhi, 5) alistas ootamatult kindlalt äsja Aucklandi turniiri võitnud Arina Sabalenka (Valgevene) 6:1, 7:5. Võib arvata, et nii kõrgetasemelist (edetabelikohtade mõttes) avaringi kohtumist me sel aastal enam ei näe, sest suurel slämmil saavad asetuse 32 ja tugevamatel Premier-turniiridel 16 naist, seega ei jääks Sabalenka kunagi asetusest välja. Kuid 8 asetusega nii tugevat turniiri sel aastal vaevalt enam peetakse.

scroll to top